Tak walczą o „wolne sądy”. Porozumienie z politykami i zdjęcie z kandydatem do europarlamentu

Europoseł Patryk Jaki poinformował, że przedstawiciele inicjatywy "Wolne Sądy", walczącej z rzekomym upolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości, zaprezentowali podczas specjalnej sesji w Parlamencie Europejskim... porozumienie z partiami politycznymi, jak również zdjęcie, na którym jest były kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu. To dość specyficzny sposób na "odpolitycznianie".

"Wolne Sądy" zaprezentowały m.in. porozumienie z politykami
fot. Twitter/Patryk Jaki

"Trwa specjalna sesja w Parlamencie Europejskim z parlamentami krajowymi ws. praworządności" - napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo szeroko pojęta praworządność to w Unii Europejskiej dość nośny temat, gdyby nie fakt, że występują tam przedstawiciele akcji "Wolne Sądy". A konkretnie: gdyby nie fakt, jakie treści tam prezentują...

"Wolne Sądy", protestujące przeciw upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości, dolały w kwestii tegoż upolitycznienia oliwy do ognia. Jak poinformował europoseł Jaki, pokazano m.in. porozumienie... z partiami politycznymi. Na zdjęciu, które wrzucił na Twittera eurodeputowany widać rzeczywiście, że w prezentacji multimedialnej znalazła się "deklaracja demokratycznej opozycji". 

Pojawiło się też zdjęcie, na którym jest Michał Wawrykiewicz - czyli... kandydat Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni) do Parlamentu Europejskiego. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wolne sądy #Patryk Jaki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo