Neumann wychwala Tuska: Uratował partię, postawił ją na nogi! Ale w sondażach wciąż drugie miejsce...

Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że Donald Tusk uratował partię, postawił ją na nogi i... daje gwarancję wyborczej wygranej. Zupełnie inaczej wygląda to w sondażach, w których PO wciąż zajmuje tylko drugie miejsce.

Sławomir Neumann
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sławomir Neumann mówił w Radiu Plus o "nowym" przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie Donald Tusk ma spore dokonania po stronie największej partii opozycyjnej.

- Donald Tusk przyszedł na zaproszenie wielu ludzi PO, żeby uratować partię przed kłopotami. Uratował. Postawił Platformę na nogi. Pokazał, że jest liderem, który ma wizję, determinacje i chęć wygrywania wyborów i do tego nas przygotowuje. Siebie i nas. Donald Tusk nie wchodził do PO z teczką nowych projektów ustaw…

- stwierdził poseł Platformy. 

Na uwagę prowadzącego, że "spodziewał się czegokolwiek, kawałka nowej idei, konkretnej propozycji programowej", Neumann odpowiedział... pytaniem:

Nie zauważył Pan tej zmiany w Platformie i wśród wyborców PO kiedy przyszedł Donald Tusk? Tej odzyskanej nadziei i wiary w zwycięstwo?

- Dzisiaj ludzie w PO widza, że jest lider, który ma bardzo szerokie horyzonty. Dzięki pełnionej w Europie funkcji patrzy zupełnie inaczej na rzeczywistość, na polskie zagrożenia i szanse. Uczy się trochę Polski od nowa. Jest osobą, która na opozycji jest postacią wybitną dającą gwarancję wygranej wyborczej - zachwycał się Neumann.

Humory w Platformie Obywatelskiej dopisują, choć w żadnym z najnowszych sondaży partia Tuska nie ma wyższych notowań od Prawa i Sprawiedliwości. Dobrego nastroju nie zmąciła nawet afera na szczeblu europejskim, opisana przez "Politico". 

 


Źródło: niezalezna.pl, Radio Plus

#Sławomir Neumann #Platforma Obywatelska #Donald Tusk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo