Pościg za Syryjczykiem i strzały, szturmy na granicę. Pracowita doba Straży Granicznej

Duże grupy migrantów próbowały przekroczyć siłowo granicę polsko-białoruską w okolicach Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy - poinformowała Straż Graniczna. Ponadto w ciągu minionej doby funkcjonariusze udaremnili nielegalny transport Irakijczyków. Podczas pościgu za obywatelem Syrii oddano strzały ostrzegawcze.

Straż Graniczna

"Wczoraj tj. 08.12 na granicy odnotowano 80 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 23 osób #funkcjonariuszeSG wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP"

- podała na Twitterze Straż Graniczna.

Jak podają funkcjonariusze, w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne i Czeremcha duże grupy migrantów siłowo chciały wedrzeć się do Polski.

Ponadto, w ciągu minionej doby patrol Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymał nielegalnego kuriera migrantów. Po prowadzonym przez funkcjonariuszy pościgu, okazało się, że obywatel Syrii przewoził 5 nielegalnych obywateli Iraku. 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo