Czwartek z Codzienną. Putin, Biden i „pasek hańby”

Trwa dyplomatyczna ofensywa mająca na celu powstrzymanie Rosji od inwazji na Ukrainę. Spotkanie Prezydenta USA z Putinem nie rozstrzygnęło sprawy. W USA republikanie uważają, że demokraci i administracja Bidena wręcz wspiera Moskwę o czym świadczy wycofanie się z sankcji wobec rurociągu NS2. Biden wierzy Niemcom na słowo, że te zareagują, jeśli Putin zaatakuje Ukrainę. Senatorzy amerykańscy takiej wiary nie mają. Wzywają wprost do uzbrojenia Ukrainy by miała się jak bronić przed inwazją. Ostrzeżenie wobec Moskwy w środę wystosowała Francja. O tym wszystkim, co dzieje się na świecie by powstrzymać Putina szeroko informujemy w czwartkowym numerze Codziennej. Znajdą Państwo informacje, a także opinie polskich polityków i ekspertów.

Andrys / CC0

Na okładce czwartkowego numeru swoisty „pasek hańby”, czyli licznik marszałka Grodzkiego i tzw. zajawka wywiadu o układzie stworzonym przez Stanisława Gawłowskiego. W czwartek mija 263 dni wstrzymywania przez Grodzkiego wniosku o uchylenie mu immunitetu. Z kolei Krzysztof Zarembą, założyciel PO na Pomorzu Zachodnim,  poseł PiS, a dziś prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie opowiada Tomaszowi Duklanowskiemu o układzie zbudowanym przez Gawłowskiego, a także o plagiacie popełnionym przez niego przy pisaniu pracy doktorskiej. Zarówno Grodzki, jak i Gawłowski wciąż są obecni w polityce i trudno nie uznać to za hańbę naszego życia publicznego.

Zbliża się rocznica wprowadzenie stany wojennego. Na stronach kulturalnych zapowiadamy obchody jakie będą miały miejsce m.in. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Wystąpią tam w weekend Ewa Dałkowska, Jan Pietrzak, Marek Piekarczyk, Dominika Świątek, Paweł Piekarczyk. Zorganizowanym w byłym areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej obchodom 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego będą towarzyszyć także debaty, spotkanie byłych więźniów politycznych w PRL, msze św., pokaz filmu i odsłonięcie muru pamięci ofiar stanu wojennego. Zachęcam do lektury!

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codzinnie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo