Portugalia: ostrzelał policję, funkcjonariusze go zabili

W miejscowości Pinhal Novo, na środkowym zachodzie Portugalii, mężczyzna strzelał do patrolu żandarmerii (GNR). W wyniku operacji policyjnej, w której brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy jednostek specjalnych, mężczyzna został zabity.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com, autor: Brett_Hondow

Jak podały w środę portugalskie media, obławę na 62-letniego mieszkańca regionu Alentejo rozpoczęto po tym, jak oddał on kilka strzałów do funkcjonariuszy żandarmerii, którzy pojawili się w pobliżu jego nieruchomości.

Według ustaleń śledczych mężczyzna żył samotnie na obrzeżach miejscowości Pinhal Novo i posiadał uzbrojenie myśliwskie. Wciąż nie podano motywów, którymi kierował się napastnik.

Z komunikatu żandarmerii wynika, że po ostrzelaniu patrolu żandarmerii mężczyzna ukrył się na terenie dystryktu Setubal.

Według GNR kiedy negocjacje z uzbrojonym osobnikiem nie przyniosły efektu trzy jednostki specjalne policji przystąpiły do szturmu miejsca, w którym ukrył się mężczyzna. Z raportu żandarmerii wynika, że poszukiwany został w ataku poważnie ranny i zmarł na terenie, na którym prowadzona była obława.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo