Leszek K., znany rajdowiec, zatrzymany. Chodzi o „działania w zorganizowanej grupie przestępczej”

Leszek K., znany rajdowiec, został dziś zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie - informuje radio RMF 24. Mężczyznę zatrzymano w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się oszustwami podatkowymi.

Leszek K.
Wikimedia.com, autor: Sławek - K. Leszek, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3349208

Prokuratura poinformowała, jak wyglądała działalność grupy przestępczej. Jej członkowie nabywali pojazdy za granicą bądź na terenie salonów samochodowych w Polsce, a następnie trafiały one na rynek w kraju. Stosowano przy tym zapisy prawa, które umożliwiały obniżenie faktycznej wartości pojazdu o podatek VAT i akcyzę.

Na potrzeby tego procederu przestępcy zakładali fikcyjne spółki, które rejestrowano w Polsce i za granicą. Podmioty te następnie wystawiały tzw. "puste faktury" - precyzuje RMF 24. Grupa przestępcza działała w latach 2015-2016 na terenie Krakowa, Warszawy i w innych miejscowościach w kraju.

Oprócz Leszka K. zatrzymano w tej sprawie już sześć osób. Członkom grupy grozi nawet 15 lat więzienia. Prokuratura zwróciła się z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. 

 

 

 

 

Źródło: RMF 24, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo