Indie: śmierć w wypadku szefa sztabu generalnego sił zbrojnych

W Indiach 13 osób wraz z szefem sztabu generalnego sił zbrojnych tego kraju generałem Bipinem Rawatem zginęło w środę w katastrofie śmigłowca - poinformowały Indyjskie Siły Powietrzne (IAF). Jedna osoba, którą już przewieziono do szpitala wojskowego, przeżyła - przekazała Agencja Reutera.

hari_mangayil CC0

„W okolicy Coonoor w Tamilnadu (stanie na południu kraju) doszło do wypadku śmigłowca (rosyjskiej produkcji) Mi-17V5 Indyjskich Sił Powietrznych (IAF) z szefem sztabu generalnego sił zbrojnych generałem Bipinem Rawatem na pokładzie”

- napisała indyjska armia na Twitterze.

Poza generałem i jego żoną, w śmigłowcu w momencie zdarzenia znajdowało się jeszcze 12 osób - informował wysoki rangą indyjski oficer. Jedyną ocalałą z katastrofy osobą jest kapitan Varun Singh - podał Reuters.

„Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że generał Bipin Rawat, jego żona Madhulika Rawat i 11 innych osób zginęło na pokładzie śmigłowca podczas wypadku”

- napisały w środę po południu IAF na Twitterze.

63-letni generał Rawat znany był jako bliski znajomy premiera Indii Narendry Modiego. Był to pierwszy szef sztabu generalnego sił zbrojnych tego kraju od czasu stworzenia tego stanowiska w 2019 roku - tłumaczy agencja AFP.

Użytkowanie śmigłowców typu Mi-17 rozpoczęto w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku; wykorzystywały je różne armie na całym świecie - zauważa francuska agencja. W ostatnich latach kilkukrotnie zarejestrowano wypadki z ich użyciem, m.in. w armii Azerbejdżanu w listopadzie br., czy w armii Indonezji w 2019 roku - przypomina AFP.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo