Ks. Oko pisał o „lawendowej mafii” - niemiecki sąd go skazał. Teraz zarzuty usłyszał wydawca

Ks. prof. Manfred Hauke, wydawca czasopisma „Theologisches” otrzymał dwa akty oskarżenia w związku z artykułem ks. prof. Dariusza Oko, opublikowanym w tym magazynie. Ks. Oko już w lipcu został skazany przez niemiecki sąd za rzekome "podżeganie do nienawiści" w artykule opisującym działanie tzw. lawendowej mafii, oraz sposoby wykorzystywania przez nią nieletnich i kleryków.

Zdjęcie autorstwa Daniel Reche z Pexels

Ks. prof. Oko i ks. Johannes Stöhr zostali skazani w Niemczech na 4,8 tys. euro grzywny za publikację artykułu opisującego zjawisko tzw. „lawendowej mafii”, czyli działającej wśród duchowieństwa grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami. Instytut Ordo Iuris zaangażował się w obronę ks. prof. Oko.

Ks. prof. Oko, przy wsparciu Instytutu Ordo Iuris oraz ks. Stöhr, reprezentowany przez niemieckiego pełnomocnika, wystąpili na drogę procesową. Rozprawa odbędzie się w lutym 2022 r. 

Teraz problemy z prawem ma również wydawca czasopisma oraz wykładowca na wydziale teologii w szwajcarskim Lugano – ks. Manfred Hauke. Organizacja Pink Cross złożyła w jego sprawie zawiadomienie, po którym skierowany został akt oskarżenia. Dotyczy on rzekomego naruszenia art. 261 szwajcarskiego kodeksu karnego, zabraniającego dyskryminacji i nawoływania do nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię lub orientację seksualną. 

Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat trzech lub grzywna. Pink Cross domaga się również zbadania przez władze Uniwersytetu w Lugano, czy do „podżeganie do nienawiści” nie dochodzi również wobec studentów. 

Drugi akt oskarżenia został skierowany na podstawie zawiadomienia złożonego przez ks. Rothe i dotyczy niemieckiego prawa karnego. W wywiadzie dla portalu katch.ch duchowny powiedział, że ma nadzieję, iż „incydent”, jakim jest publikacja naukowego artykułu „nie pozostanie bez konsekwencji – zarówno po stronie państwowej, uniwersyteckiej, jak i kościelnej”.


Wciąż można podpisywać petycję z apelem poparcia dla duchownego, dostępną na stronie bronmyksiedzaoko.pl. Petycja dotyczy również ks. Stöhra i ks. Hauke.

PODPISZ PETYCJĘ - LINK

 


Źródło: Ordo Iuris, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo