Środa bez „Codziennej”? Niemożliwe!

Coraz agresywniejsze grupy migrantów codziennie próbują nielegalnie wedrzeć się na terytorium Polski ze strony Białorusi. Mimo trudności nasze służby bohatersko bronią granic, jednak ich wysiłek jest podważany, a nawet piętnowany przez opozycję totalną, która co chwilę organizuje polityczne szopki na naszej wschodniej granicy. - Takie zachowania wpisują się w przekaz propagandowy, który płynie z Moskwy i Mińska – mówi „Codziennej” dr Krzysztof Kawęcki.

mat. pras.

Od wielu tygodni nie ma dnia, aby Straż Graniczna nie informowała o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia naszej wschodniej granicy przez migrantów ściągniętych na Białoruś przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Co więcej, grupy cudzoziemców są coraz bardziej agresywne wobec naszych funkcjonariuszy. To działanie nie przeszkadza politykom i sympatykom opozycji totalnej, którzy co rusz organizują różne happeningi mające na celu zdyskredytowanie czynności podejmowanych przez polskie władze w celu ochrony wschodniej granicy państwa. Jak happeningi polityczne opozycji wykorzystywane są przez propagandę Mińska i Moskwy przeczytają Państwo w artykule red. Jana Przemyskiego „Totalne pacynki Łukaszenki”.

Z cyklu NASZ TEMAT piszemy o tym „Jak major BOR „oddał” emerytalną odprawę”. Okazuje się, że podejrzany o oszustwa prawnik reprezentujący m.in. byłych żołnierzy WSI, pożyczył 80 tys. zł od byłego oficera Biura Ochrony Rządu, odznaczonego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wojskowym. Pieniędzy nigdy nie oddał - ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

W najnowszym numerze „Gazeta Polska” ujawnia, że nowe fakty w sprawie działalności znanego warszawskiego radcy prawnego Jacka Ś. Jego kancelaria „Świeca i Wspólnicy” obsługiwała m.in. Fundację Otwarty Dialog, Stowarzyszenie Sowa, zrzeszające byłych żołnierzy zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, czy Fundację Lecha Wałęsy. Prawnik miał sfałszować i posługiwać się nie tylko fikcyjnymi umowami z Ministerstwem Sprawiedliwości, ale także Ministerstwem Obrony Narodowej i strategicznymi spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa: PKN Orlen, PGE i PGNiG. Na podstawie tych dokumentów udało mu się pożyczyć kilka milionów złotych, w tym ponad 3,3 mln zł od jednej z firm pożyczkowych. Dwa lata temu zniknął. Został zatrzymany na początku października w Budapeszcie i przewieziony do Polski. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie Ś. usłyszał zarzuty oszustwa (prawnik przebywa w areszcie). Szczegóły w artykule red. Piotra Nisztora pt. „Jak major BOR „oddał” emerytalną odprawę”. Oczywiście, w środowej „Codziennej”!

Jest wielka szansa na rozwój współpracy gospodarczej z krajami arabskimi! Jak donosi z Dubaju nasz korespondent, red. Andrzej Ratajczyk – „Podpisaliśmy umowy z Emiratami”. Podczas Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego w Dubaju doszło do podpisania kilku ważnych umów, które mogą pomóc w rozwoju współpracy gospodarczej między polskimi przedsiębiorcami a partnerami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i innych krajów tego regionu. Wczoraj w Dubaju był Polski Dzień na Expo. 

Forum to jedno z kluczowych wydarzeń biznesowych związanych z udziałem Polski w  Światowej Wystawie Expo 2020 w  Dubaju. Jego celem była promocja polskiej gospodarki i  potencjału polskich firm w dziedzinie eksportu produktów i usług. Forum było też okazją do nawiązywania współpracy polskich przedsiębiorców z partnerami gospodarczymi z krajów Zatoki Perskiej.

W dawnym kościele jezuitów we Lwowie podziwiać można odnowione barokowe arcydzieła – freski Franza i Sebastiana Ecksteinów. Polsko-ukraińskie wysiłki kosztowały 2,5 mln zł. I były pracami ratunkowymi dla tego XVI-wiecznego unikalnego zabytku. Prace konserwatorskie sklepienia nawy głównej świątyni trwały cztery lata. Specjaliści pracowali pod okiem dr. Pawła Bolińskiego z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po 1945 r. kościół jezuitów (obecnie mieści się tu greckokatolicka cerkiew garnizonowa pod wezwaniem św. Piotra i  Pawła) zamieniono w  gigantyczny magazyn na kilka milionów książek. Jak uratowano freski? Szczegóły w artykule red. Sylwii Krasnodębskiej pt. „Lwowskie freski Ecksteinów uratowane”.

Co jeszcze ciekawego w „Codziennej”? Roraty, wieńce i kalendarze… Radość i niepokój oczekiwania znają chyba wszyscy. Są one powszechne i towarzyszą każdemu, bez względu na kogo czy na co czekamy. Adwent, celebrowany w Kościołach chrześcijańskich jako czas przygotowania na narodzenie Jezusa, wpisuje się w nasze ludzkie oczekiwanie. Wiąże się z nim wiele specjalnych zwyczajów i obrzędów, nie tylko w sferze religii. Są ważne, ponieważ pomagają przygotować się na przyjście Zbawiciela, ale też pozwalają nam zbliżyć się do naszych przodków i przekazać ważne przesłanie następnym pokoleniom. Warto poznać ich korzenie i wiedzieć, jakie mają znaczenie. Red. Marzena Szpakowska zaprasza do przeczytania artykułu „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”.

Świetna środa – tylko z „Codzienną”!
 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo