Strzelanina w Łódzkiem. Policja ustala okoliczności

Śmierć 49-letniego mężczyzny i hospitalizacja jego rannej żony - to skutki dzisiejszej strzelaniny w jednym z domów w miejscowości Wola Cyrusowa pod Brzezinami. Policja pod nadzorem prokuratora oraz biegli pracują nad otworzeniem przebiegu zdarzeń. Do sprawy zatrzymano ranną kobietę

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Cały czas pracujemy nad odtworzeniem przebiegu zdarzenia. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski. Na miejscu pracują: prokurator, policjanci i biegli - trwają oględziny i zabezpieczane są ślady"

– przekazał dziś po południu rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do tragedii doszło dzisiaj rano w jednym z domów we wsi Wola Cyrusowa w powiecie brzezińskim.

"Wstępne ustalenia wskazują, że w jednym z domów doszło do zdarzenia, podczas którego użyta została broń palna. W następstwie rany postrzałowej śmierć poniósł 49-letni mężczyzna. Kobieta z raną postrzałową i ranami kłutymi nóg trafiła do szpitala. Jej stan jest stabilny"

– przekazał rzecznik.

47-letnia kobieta, będąca żoną ofiary, została zatrzymana do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Brzezinach. Dozorują ją funkcjonariusze policji.

"Nie zapadły jeszcze decyzje co do ewentualnych zarzutów. Na obecnym etapie przekazanie bliższych informacji nie jest możliwe" – zaznaczył prok. Kopania.

Rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka poinformowała, że miejscowi funkcjonariusze podjęli interwencję w domu po zgłoszeniu otrzymanym ok. godz. 9:30. Policję zawiadomił syn, który miał zastać zakrwawionych rodziców po powrocie do domu.

"Jak wynika z bardzo wstępnych ustaleń, doszło do kłótni między mieszkającym w domu małżeństwem"

– powiedziała.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo