Putin domaga się porozumienia. Żaryn: Układ Zachodu z Rosją można odczytać tylko w jeden sposób

Dziś Joe Biden, prezydent USA, ma rozmawiać z Władimirem Putinem, którego administracja wysuwała ostatnio jasne oczekiwania w kierunku Zachodu. - Układ Zachodu z Rosją może być jedynie odczytany jako autoryzacja agresywnej polityki Kremla i będzie utwierdzeniem W. Putina, że można dalej prowadzić agresję przeciwko krajom NATO - stwierdził na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=111848771

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych na Twitterze napisał, że "Rosja coraz głośniej domaga się od Zachodu nowego porozumienia dotyczącego >>wzajemnych gwarancji<<".

"Dzieje się to w czasie, gdy trwa: rosyjska agresja przeciwko Ukrainie, rosyjska operacja destabilizacji wsch. flanki NATO, rosyjska presja i szantaż energetyczny wobec Europy, rosyjska presja militarna na kraje Europy Śrd., rosyjska okupacja Ukrainy, Mołdawii, Gruzji"

- wyliczył Stanisław Żaryn.

"W tej sytuacji układ Zachodu z Rosją może być jedynie odczytany jako autoryzacja agresywnej polityki Kremla i będzie utwierdzeniem W. Putina, że można dalej prowadzić agresję przeciwko krajom NATO" - ocenił.

Pod koniec listopada główny zarząd wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy poinformował, że kontrolowane przez Rosję siły w Donbasie zwiększają gotowość bojową i prowadzą duże manewry z udziałem rezerwistów. Jak dodano, rozpoczęły się tam duże ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem rezerwy, jednostek struktur siłowych i administracji. Według ukraińskiego wywiadu kontrolę nad ćwiczeniami sprawuje Rosja. 

Dziś z Władimirem Putinem rozmawiać będzie prezydent USA, Joe Biden. Jeszcze na długo przed dzisiejszym spotkanie, przedstawicieli Kremla wyraźnie sygnalizowali, że od USA oczekują konkretnych "długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa" i wiążącej deklaracji wykluczającej członkostwo Ukrainy w NATO.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo