Zakonnica zabiła się, bo przełożona kazała jej słuchać Zenka Martyniuka. OBEJRZYJ parodię „Kleru”!

Ksiądz Bondowski, wysłany przez Papieża agent Vatican Intelligence Agency, przyjeżdża do Polski, by walczyć ze złem w Kościele. Biskup Doncorleonowicz, stojący na czele mafii handlującej narkotykami, stara się go zabić. Tak wygląda akcja filmu „Kler 2” reżysera Piotra Montowskiego. – U Smarzowskiego nie było w ogóle strzelaniny, a trup tylko jeden. Cienias – ocenia różnice między „Klerem” i „Klerem2” Montowski. Trup ściele się gęsto, choć księdzu, co chce się podpalić, nie udaje się tego zrobić, bo popsuła mu się… zapalniczka z Lidla. Najbardziej drastyczne sceny z „Kleru2” pokazane zostały w odcinku „Wywiad z chuliganem” poniżej. Zakonnica zabijająca się przez muzykę Zenka od 03:21. [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

PrtSc/ you tube

Przypomnijmy, że poprzednim filmem Montowskiego była głośna „Platfordzilla” – przeróbka „Godzilli” pokazująca czasy rządów PO. Gdy trzy lata temu w kinach pojawił się „Kler”, Montowski zapowiedział na portalu Niezależna.pl, że na kręci „Kler 2”, gdyż „Smarzowski to tchórz, wybiela kler! Nie ma strzelaniny ani wybuchów”. Realizacja filmu „Kler 2. W imię zasad” trwała trzy lata i właśnie pojawił się on na Youtube.

- To miała być parodia, a wyszło coś dużo ważniejszego. To oczywiście jest parodia Smarzowskiego i co chwilę wybuchamy śmiechem. Ale także mocna krytyka zła w kościele, a papież z pistoletem i nieustraszony agent Bondowski to wezwanie, by Kościół przypomniał sobie, jaki kiedyś potrafił być. No i wreszcie parodia świata szołbiznesu powiązanego z przestępczością, gdzie zły biskup Doncorleonowicz współpracuje w ramach „dialogu międzyreligijnego” z islamem

– powiedział w „Wywiadzie z chuliganem” prowadzący go Piotr Lisiewicz.

Ugandyjczyk, Szwed i Grek z Tajwanu – to zagraniczni aktorzy występujący w „Klerze 2”. Wszyscy oni reprezentują w swoich krajach kino amatorskie. Nie mają wysokich budżetów, fet na czerwonych dywanach ani występujących w nich celebrytów, bo to nie ich świat. Polak Montowski stał się w ostatnich latach znanym międzynarodowo twórcą tego gatunku. Ale budżet filmu okazał się tym razem wyższym – poprzedni kosztował 300 zł, obecny… 5 tys. zł!

W filmie zagrali znani na youtube krytycy establishmentu III RP - Klaudiusz Wesołek jako Papież, Bartek „Kali” Kalinowski jako kardynał, a sam Piotr Montowski w roli księdza Bondowskiego. A wraz z nimi amatorscy aktorzy z całej Polski związani w festiwalem Kocham Dziwne Kino w Pabianicach.

- Jest na youtube serial „Ekler” i do od razi widać, że to propaganda antykościelna. A o moim filmie nikt nie powie od razu, czy on jest za, czy przeciw, jego siła polega na tym, że on nie da się zaklasyfikować

– mówi Montowski.

Wywiad z chuliganem jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizja Republika. Nowe odcinki programu pojawiają się W PONIEDZIAŁKI O 10.00 WYŁĄCZNIE NA KANALE YOUTUBE RADIA POZNAŃ.

Mocne sceny z filmu i rozmowa z reżyserem poniżej:

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo