Skandal w Niemczech. Rozklejono kartki z „żydowską gwiazdą”

Niezidentyfikowane osoby przykleiły na witrynach sklepowych w Bruchsal w Badenii-Wirtembergii karteczki z napisem: "Nieszczepieni ludzie są tu niepożądani" i "żydowską gwiazdą" (Judenstern) narysowaną pod spodem - informuje portal SWR.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com; twitter.com

Według policji, w centrum miasta umieszczono w sumie 14 takich kartek formatu A4. Miały one najwyraźniej nawiązywać do zasady 2G (wstęp tylko dla osób zaszczepionych i wyzdrowiałych z Covid-19), obowiązującej w handlu detalicznym w celu zwalczania pandemii koronawirusa. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie popełnienia przestępstwa.

Kartki zostały dostrzeżone w niedzielę i natychmiast usunięte.

- Handlowcy, których to dotyczyło, byli oburzeni, że ogłoszenia zostały umieszczone na ich sklepach - pisze SWR.

Miasto Bruchsal potępiło akcję. "To jest absolutnie nie do przyjęcia i musi być natychmiast ścigane z całą stanowczością" - mówi cytowana przez portal burmistrz Cornelia Petzold-Schick.

Rysunki mają być aluzją do czasu narodowego socjalizmu, kiedy Żydom nakazywano noszenie identyfikujących ich opasek z gwiazdą Dawida. Po licznych antysemickich incydentach na demonstracjach koronasceptyków w Niemczech, m.in. w Monachium, zakazano w zeszłym roku noszenia żółtej gwiazdy jako znaku protestu podczas manifestacji.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Niemcy #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo