UWAGA, UWAGA: Nadciąga św. Mikołaj! Na niebie pojawi się wraz ze swoim zaprzęgiem

Każdy, kto chciałby zobaczyć św. Mikołaja w podniebnej podróży, może odwiedzić 7 grudnia lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Tego dnia po zachodzie słońca specjalny pokaz przygotuje tam indywidualny mistrz Polski, Europy i świata w motoparalotniarstwie Wojciech Bógdał.

pixabay

Początek lotu iluminowanych sań św. Mikołaja, któremu towarzyszyły będą efekty pirotechniczne, planowany jest we wtorek na godz. 16.30 - poinformował sportowiec. Zapowiedział jednocześnie, iż on sam wcieli się w rolę św. Mikołaja, który po wylądowaniu na płockim lotnisku będzie czekał ze słodyczami na najmłodszych widzów pokazu.

"Będzie to przelot święcącego kolorowo zaprzęgu, a św. Mikołajem przez te kilka chwil będę ja. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich atrakcja, w tym dla zwłaszcza dzieciaków, a w planach przelotu są także efekty pirotechniczne"

– powiedział Bógdał.

Jak przypomniał sportowiec, pierwszy taki lot wykonał nad lotniskiem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku – w saniach umieszczono wtedy figurę św. Mikołaja.

"Ubiegłoroczny pokaz bardzo się spodobał, nie tylko najmłodszym, ale też starszym, i to nawet w całkiem poważnym wieku. Stąd pomysł, żeby również w tym roku spełnić marzenie wielu, którzy bez względu na wiek chcieliby zobaczyć św. Mikołaja lecącego swym zaprzęgiem po niebie"

- podkreślił Bógdał.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo