Z OSTATNIEJ CHWILI

Sejm będzie dalej pracował nad projektem budżetu na 2023 rok • • •

Szczepienia przeciw COVID-19. PiS nie poprze projektu Lewicy

Klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał zarazem, że powinny być dodatkowe zachęty do szczepień.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział dziś w rozmowie z dziennikarzami, że tego dnia spotyka się prezydium Komitetu Politycznego PiS. Spotkanie, jak mówił, poświęcone będzie "bieżącej sytuacji", zarówno wewnętrznym sprawom partii, jak i ogólnej sytuacji w tym temu, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Jak mówił, jednym z tematów będą także obostrzenia w związku z czwartą falą pandemii, bo "wymaga to pewnych uzgodnień i zgody uczestników kierownictwa partii".

Wicemarszałek Sejmu został też zapytany, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe. "Obowiązkowe to za dużo powiedziane, ale powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej" - zaznaczył. Stąd ludzi powinno się zachęcać do szczepień, a "jeżeli zachęty nie pomogą, zachęcać również poprzez promowanie tych, którzy się zaszczepili".

Pytany, czy PiS poprze projekt Lewicy o obowiązkowych szczepieniach, odpowiedział: "Z pewnością nie poprzemy".

Terlecki przyznał także, że paszporty covidowe powinny być formą nagrody za to, że ktoś się zaszczepił, czyli np. dawać możliwości, których nie mają niezaszczepieni.

- Ale to kwestia szerokiej dyskusji, która jest przed nami, ale miejmy nadzieję, że ta czwarta fala pandemii opada

-  mówił.

Projekt Lewicy. Na czym polega?

Lewica złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy ws. obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych. Projekt zakłada także wyłączenie z lockdownu firm, w których wszyscy pracownicy są zaszczepieni.

Poselski projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, którego posłem sprawozdawcą jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, wprowadza m.in. obowiązek szczepień dla osób pełnoletnich, z wyłączeniem tych, które mają przeciwwskazania od lekarza ustalone przez ministra zdrowia, m.in. wykazujące silne reakcje alergiczne na składniki szczepionki; wyłączenie z lockdownu i ograniczeń tych zakładów pracy, w których pracownicy są zaszczepieni, a także powszechne stosowanie paszportu covidowego w miejscach użyteczności publicznej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PiS #lewica #szczepienia #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo