Z OSTATNIEJ CHWILI

Kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji K2 1000 m • • •

Będą obostrzenia dla niezaszczepionych? Premier także o decyzjach przed świętami

"Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron. Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji w centrum prasowym na granicy polsko-białoruskiej. "Rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych" - dodał szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki
https://twitter.com/PremierRP

Dzisiaj na forum Rady Medycznej, ale także w rządzie nie tylko toczą się dyskusje, ale także pierwszy zestaw wzmocnienia zaostrzeń przedstawił pan minister Niedzielski nie tak dawno temu. Jutro, albo pojutrze, przedstawimy drugi. Między innymi taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, który będzie odpowiedzią na wariację omikron, bo rzeczywiście ten stan spraw przedstawia się bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, przede wszystkim wśród osób nieszczepionych 

- mówił na konferencji Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował o szczepienie się i zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia się i obowiązkowości w niektórych zawodach". 

Będziemy dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych

- dodał.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację o 13250 nowych zakażeniach koronawirusem. Dodano, że zmarło 25 osób. Tydzień temu resort odnotował 13 115 nowych przypadków, zmarło wówczas 18 osób. Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#koronawirus #obostrzenia #Mateusz Morawiecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo