Indie goszczą Putina. Zakupili 600 tys. "kałachów"

W poniedziałek w Nowym Delhi odbędzie się spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina i premiera Indii Narendry Modiego. Poprzedziły je rozmowy ministrów obrony i spraw zagranicznych obu państw, podczas których m.in. podpisano kontrakt na zakup ponad 600 tys. karabinków AK-203.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Kałasznikowy dla Indii mają być dostarczone do 2031 roku. Broń na rosyjskiej licencji ma być wyprodukowana w indyjskiej fabryce.

Umowa została podpisana przy okazji spotkania prowadzonego w formule "2+2", w którym brali udział ministrowie obrony Rosji i Indii, Siergiej Szojgu i Rajnath Singh oraz szefowie dyplomacji tych państw, Siergiej Ławrow i Subrahmanyam Jaishankar.

"Indie głęboko doceniają silne wsparcie Rosji. Mamy nadzieję, że nasza współpraca przyniesie pokój, stabilność i rozwój całemu regionowi" - napisał Singh na Tiwtterze. Podkreślił, że współpraca obronna jest jednym z najważniejszych filarów relacji indyjsko-rosyjskich.

"Zarówno Rosja, jak i Indie mają wizję bardziej policentrycznego, wielobiegunowego i sprawiedliwego porządku świata. W najważniejszych sprawach politycznych i militarnych mamy podobne lub takie same stanowiska" - podkreślił z kolei Ławrow.

Później w poniedziałek ma dojść do spotkania Putina z Modim. Wizyta w Indiach jest drugą zagraniczną podróżą prezydenta Rosji od początku pandemii Covid-19. Kreml już wcześniej zapowiadał, że rozmowy będą dotyczyć głównie obrony i energii.

Poprzez tę wizytę Rosja chce wzmocnić swoje tradycyjne związki z Indiami, państwem, o którego przychylność coraz bardziej zabiegają również USA - komentuje agencja AFP.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#AK-203 #kałasznikow #Rosja #Indie #Narendra Modi #Władimir Putin

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo