Dobry tydzień tylko z „Codzienną”!

- Mam nadzieję, że któregoś dnia – nie jestem w stanie określić w jakim czasie - uda się utworzyć w Parlamencie Europejskim siłę polityczną wystarczająco silną, by bronić suwerenności i wolności narodów - powiedziała Marine Le Pen w wywiadzie, który ukaże się w środowym numerze „Gazety Polskiej”. U nas, w „Codziennej”, zapowiedź tej rozmowy.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W najbliższą środę w „Gazecie Polskiej” ukaże się wywiad z przewodniczącą francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, z którą rozmawiali zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, Olga Doleśniak-Harczuk oraz Artur Opaliński z Polskiego Radia 24. Marine Le Pen mówiła m.in. o sporze  na linii Warszawa - Bruksela, polityki względem Rosji, roli NATO, migracji i kwestii związanych z wewnętrzną polityką francuską oraz pomysłach federalizacji Unii Europejskiej proponowanych przez nowy niemiecki rząd.  

- Nie ukrywam, że niepokoi mnie niemiecki program koalicyjny. Nie tylko ze względu na samą „wolę federalistyczną”, ale także dlatego, że postępująca federalizacja Unii zawsze odbywa się kosztem suwerenności narodów. Niepokoi również szerokie otwarcie koalicji SPD-FDP-Zielonych na migrantów, ponieważ funkcjonowanie UE można przyrównać do sytuacji na statku, w momencie zatopienia jednego przedziału, toną wszystkie

- powiedziała w rozmowie z „Gazetą Polską”. 

Więcej w obszernej zapowiedzi wywiadu z Marine Le Pen w artykule „Liczę na budowę konserwatywnej siły”.

Z cyklu NASZ TEMAT piszemy o sportowym działaczu w ewidencji bezpieki. To Zbigniew Polakowski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki był zarejestrowany przez SB jako tajny współpracownik o ps. Józek. Dokumenty zniszczono - ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) to najstarsze stowarzyszenie sportowe w Polsce, założone w październiku  1919r. Od 2012 roku wiceprezesem tej organizacji jest 70-letni Zbigniew Polakowski. Z akt znajdujących się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że 11 września 1985 r. został on zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o ps. Józek – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Szczegóły w artykule red. Piotra Nisztora pt. „Mów mi Józek”. Oczywiście, w poniedziałkowej „Codziennej”!

Bardzo prawdopodobne są nowe sankcje USA na Nord Stream 2. Jak twierdzi red. Jan Kamieniecki – „Senator Ted Cruz dopiął swego”. Otóż portal Politico poinformował, że senator Ted Cruz wymógł na administracji USA obietnicę wprowadzenia nowych sankcji na Nord Stream 2 w zamian za odblokowanie przez niego nominacji szefa CIA. Biały Dom nieoficjalnie potwierdził te doniesienia. Restrykcje mają być przegłosowane w Senacie w tym tygodniu jako poprawka do budżetu obronnego.

Jeszcze ciekawiej jest w Europie. Starym Kontynentem wstrząsnął news o finansowym skandalu w instytucjach UE z udziałem Europejskiej Partii Ludowej. Jak podaje red. Kamieniecki – „Merkel zbudowała w UE państwo w państwie”. Jak okazało się pod koniec ubiegłego tygodnia - francuski dziennik „Libération” napisał o finansowym skandalu w instytucjach UE z udziałem polityków Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO. Według gazety w aferę mają być zamieszani sędziowie TSUE oraz unijni urzędnicy. – EPL zbudowała w UE państwo w państwie – twierdzi Laurent Joffrin, redaktor naczelny „Libération”. Szczegóły w poniedziałkowej „GPC”.

Co w poniedziałek się wydarzy? W wielu domach wizyta Świętego Mikołaja! To jedna z naszych jakże miłych tradycji – nawiedzić nas może grudniowy dostarczyciel upominków. Jak pisze red. Marzena Szpakowska „W zasadzie św. Mikołaja można by włożyć między bajki. To taki dziwny paradoks. Niby nikt w niego nie wierzy, ale wszyscy i tak czekają na świętego w czerwonej czapie, z białą brodą i workiem prezentów… Wpatrują się w zimowe niebo od północnej strony i nasłuchują dzwoneczków reniferów z jego zaprzęgu. Czekają wszyscy – mali i całkiem dorośli, biedni i bogaci, wierzący i niewierzący…” Więcej w arcyciekawym artykule „Trzy wcielenia świętego Mikołaja”.

Chcesz mieć dobry tydzień? Czytaj „Codzienną”!

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Marcin Szkuat
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo