"Królowa śniegu" wypłoszona przez Covid-19

Planowana w grudniu w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu premiera "Królowej śniegu" została odwołana i przeniesiona na 15 stycznia 2022 r. Pomimo naszych starań nie uniknęliśmy kontaktu z wirusem SARS-Cov-2 - przekazał teatr w komunikacie dla widzów.

pixabay

Elbląską premierę spektaklu Eugeniusza Szwarca, według baśni Hansa Christiana Andersena, zapowiadano na 11 grudnia. Teatr im. Sewruka postanowił jednak przesunąć termin premiery na 15 stycznia 2022 r. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono, że priorytetem jest zdrowie i zapewnienie "bezpiecznej przestrzeni" dla widzów.

"Pomimo naszych starań oraz przestrzegania wszystkich zaleceń, których wymaga aktualna sytuacja epidemiologiczna, nie uniknęliśmy kontaktu z wirusem SARS-Cov-2. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Widzów i wszystkich pracowników Teatru, podjęliśmy trudną, ale jedyną możliwą decyzję, by odwołać premierę i spektakle Królowej Śniegu w grudniu 2021 r."

- przekazano w komunikacie.

Teatr poinformował również, że osoby, które zakupiły bilety przez internet, dostaną zwrot kosztów bezpośrednio na konto. Natomiast widzowie, którzy zakupili bilety tradycyjnie, są proszeni o zgłaszanie się do kasy biletowej teatru.

Reżyserem, autorem przekładu i adaptacji elbląskiej inscenizacji "Królowej śniegu" jest Czesław Sieńko. Muzykę napisał Robert Łuczak, choreografię przygotowała Iwona Runowska, a scenografię i kostiumy Maria Balcerek.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo