„Ambasador LGBTQ” z ohydną prowokacją. Niemieckie czasopismo bierze zdjęcie na okładkę

Skoro ignorujemy fakt, że Jezus był biały, możemy też wierzyć, że Matka Boska miała brodę - oznajmia we wpisie na Facebooku "ambasador LGBTQ Parlamentu Europejskiego" Riccardo Simonetti. Przedstawienie Świętej Rodziny, jako pary jednopłciowej, spotkało się z falą krytyki. Internauci proponują odwagę i... czekają na wersję z Mahometem.

Facebook/Riccardo Simonetti

W swoim wpisie na Facebooku "ambasador LGBTQ" zarzuca mainstreamowi promowanie homofobii względem osób chorych na AIDS. Prowokacyjne zdjęcie znalazło się na okładce grudniowego numeru „Siegessäule Magazin”. Nie wiemy z jaką reakcją spotka się czasopismo, ale komentarze odnośnie zdjęcia mają jasny przekaz.

"Idź do psychologa, jesteś chory", "Kolejna odrażająca, egoistyczna prowokacja", "Wstydź się! Prowokujesz, a gdy ktoś cię atakuje jesteś zdziwiony" - to tylko niewielki ułamek negatywnych opinii z jakimi spotkał się Riccardo Simonetti. Jednak, internauci piszą również o tym, że Bóg powinien mieć go w opiece, ponieważ nie wie co czyni.

Miłosierni chrześcijanie, jak to przeważnie bywa, są łatwiejszym celem ataków osób ze środowisk skrajnie lewicowych, niż np. radykalni islamiści. Czy Riccardo następnym razem przygotuje prowokację z Mahometem? Część internautów tego oczekuje.

Pojawiły się również głosy, aby odwołać prowokacyjnego działacza z funkcji w Parlamencie Europejskim. 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo