Miller na plakacie ostrzega przed Polexitem. Użytkownicy Albicli: "wyszedł z komuny, ale komuna nie wyszła z niego"

Na Placu Cyryla Ratajskiego, zwanego przez wiele lat "poznańskim pigalakiem", pojawił się plakat z wizerunkiem Leszka Millera, europosła (Koalicja Europejska). Sam wizerunek to jeszcze nic! Hasło, które widnieje na plakacie, można interpretować jako... chęć wyjścia z Unii Europejskiej z inicjatywy partii rządzącej! Bo kto tak pięknie mówi o polexicie, jak nie opozycja...?

albicla.com

Na profilu Piotra Lisiewicza na Albicli pojawił się wpis: 

Na plakacie, obok zdjęcia Leszka Millera, słynącego ze zmiennych poglądów, widnieje napis "W 2004 mówiliśmy: Dzień Dobry, Europo! I dalej będziemy razem." 

Czyżby była to kolejna "zaczepka" totalnej opozycji wobec rządzących? W emitowanym w sobotę wywiadzie premiera Morawieckiego dla stacji BBC World, szef rządu podkreślił wyraźnie, że "o wyjściu z Unii Europejskiej mówi głównie polska opozycja”.

Zdjęcie zamieszczone przez Piotra Lisiewicza wywołało ożywioną dyskusję na Albicli.

"Przypomnę tylko takie powiedzenie , człowiek może wyjść z komuny, ale komuna z człowieka nigdy."

- skomentował jeden z użytkowników Albicli.

"KO,SLD w związku z brakiem programu, pomysłu itp podjęła nową taktykę - wmawiać ludziom, że PiS chce wyciągnąć Polskę z UE. Co oczywiście jest bzdurą bo bez unijnych pieniędzy rozdawnictwo PiSu skończyło by sie tragicznie a PiS idzie po sznurku UE, np zgoda na mechanizm warunkowości, zielony ład itp"

- tak brzmi kolejny komentarz, tym razem użytkownika Tomka Podhalańskiego pod wpisem Lisiewicza.

Należy zaznaczyć, iż to nie pierwszy raz, kiedy Piotr Lisiewicz "wyłapuje" kontrowersyjne plakaty na terenie miasta Poznań. 

Do dyskusji dołączyła również Beata Dróżdż, która zwracając się do autora wpisu, napisała pół żartem, pół serio: 

"Zrobił to złośliwie, wiedział gdzie chadzasz:) Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów UE robi kampanie za unijne dukaty!"

Cóż, ciężko się nie zgodzić!

Chcesz brać udział w podobnych ciekawych dyskusjach? Dołącz do Albicli - portalu społecznościowego Strefy Wolnego Słowa!

 

 Źródło: niezalezna.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo