Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: 14. emeryturę chcemy zmienić w trwałe świadczenie, wypłacane co roku • • •

Spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych. Przed hotelem protest, ale frekwencja nie dopisała

O godzinie 10 zaczęło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w hotelu Regent na ul. Belwederskiej w Warszawie. Pod budynkiem zebrała się grupka protestujących, wśród których dostrzegliśmy Arkadiusza Szczurka i Katarzynę Augustyniak. Frekwencja marna.

Protest przed Hotelem Regent
Aleksander Mimier/niezalezna.pl

Inicjatorem rozmów jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Politycy będą dyskutowali m.in. o współpracy i przyszłości Unii Europejskiej, w tym o reformach instytucjonalnych.

Przed hotelem zebrała się około 10-osobowa grupka protestujących osób. Wśród nich m.in. Arkadiusz Szczurek, stały bywalec antyrządowych demonstracji oraz Katarzyna Augustyniak, znana jako wulgarna "babcia Kasia".

Skandowali hasło: „Polska wolna od faszyzmu”


Na początku lipca br. członkowie prawicowych, konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim podpisali wspólną deklarację ideową. Deklaracja została podpisana m.in. przez: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana, przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego oraz przedstawicieli kilkunastu innych partii centro-prawicowych.

W deklaracji jej sygnatariusze podkreślili, że celem podjętej przez nich współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich. Ponadto w deklaracji zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli państw członkowskich do tej instytucji, co - według sygnatariuszy - jest konsekwencją "reinterpretacji treści Traktatów".

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo