Bomba Lukasa Podolskiego i kolejne zwycięstwo Górnika Zabrze w PKO BP Ekstraklasie

Dobra passa Górnika Zabrze i Lukasa Podolskiego trwa. W piątkowym meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy zabrzanie pokonali 3:1 Śląsk Wrocław, a mistrz świata trafił dp bramki w trzecim kolejnym spotkaniu.

Lukas Podolski świętuje kolejnego gola zdobytego dla Górnika Zabrze
fot. twitter.com/_Ekstraklasa_

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali na własnym stadionie Śląsk Wrocław 3:1 w wieczornym piątkowym meczu ekstraklasy. Tym samym wygrali trzeci raz z rzędu, a w każdym z nich gola zdobył Lukas Podolski.

Z okazji sobotniej Barbórki, czyli górniczego święta, gospodarze zagrali w specjalnie przygotowanych na to spotkanie zielonych koszulkach z wizerunkiem św. Barbary. Kibice wchodzili na stadion przy muzyce górniczej orkiestry dętej.

Cieszmy się, że zrobiliśmy dziś mały prezent górnikom, że mogli się cieszyć z naszego zwycięstwa. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, taki Górnik mi się podoba

- powiedział trener zabrzan, Jan Urban.

Górnik Zabrze i Lukas Podolski w formie

Zadowolony ze swojego występu i kolejnych trzech punktów był także Podolski. Mistrz świata po zwycięstwie ze Śląskiem stwierdził:

Dobrze nam idzie, wygraliśmy trzy mecze z rzędu. Będziemy grać, żeby wygrać czwarty i piąty. Jeśli się uda, będzie fajnie, jeśli nie – będziemy walczyć dalej.

Cieszymy się z tego, że mamy 24 punkty, ale i z gry. Nie tylko zdobywamy gole, ale również bardzo dobrze gramy w obronie. Kiedy się wygrywa mecz, to kolejny tydzień jest łatwiejszy, na luzie. Tak się dzieje na całym świecie, niezależnie, czy klub nazywa się Górnik, czy Bayern. Po porażce człowiek idzie do szatni wkurzony, ale z tym trzeba żyć

- dodał mistrz świata.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka dni wcześniej byłego piłkarza Górnika i reprezentacji Polski Erwina Wilczka.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Nowak (49), 2:0 Bartosz Nowak (54), 3:0 Lukas Podolski (79), 3:1 Adrian Łyszczarz (83-wolny)

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)  Widzów: 9 455.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Górnik Zabrze #Lukas Podolski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo