Centrum Myśli Narodowej powstało w Warszawie

Na mapie Warszawy wypada odnotować powstanie patriotycznej inicjatywy. Swoją działalność inauguruje bowiem kolejna inicjatywa fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Tym razem mowa o Centrum Myśli Narodowej (CMN).

Projekt  ten ma być miejscem ideowych dyskusji i projektów realizowanych w duchu patriotycznym i konserwatywnym.

Usytuowane na warszawskim Wierzbnie, przy ul Baboszewskiej 6 ma stanowić punkt zborny dla tych, którym wartości patrona fundacji są bliskie. Do tej pory fundację znaliśmy głównie z inicjatyw adresowanych do młodzieży tj. Akademię Patriotyzmu i Samorządu czy też zorganizowany w Krakowie I Ogólnopolski Kongres Młodych „Nowoczesny Patriotyzm”. Jej zainteresowania koncentrują się wokół spraw społecznych, gospodarczych i tematów historycznych. Powstanie CMN ma pomóc nie tylko w ich poszerzeniu, ale także w angażowaniu w podejmowane działania nowych osób.  

Powstanie Centrum Myśli Narodowej możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego. Jak mówi prezes fundacji, dr Krzysztof Tenerowicz:

Bez wsparcia ze strony Funduszu Patriotycznego powstanie Centrum byłoby znacznie trudniejsze. Tym bardziej warto docenić takie inicjatywy, dzięki którym w sposób świadomy, odpowiedzialny i dojrzały możemy dyskutować o ważnych dla naszego kraju sprawach ale i w wymiarze czysto praktycznym profesjonalizować nasze działania. Organizacje pozarządowe to istota społeczeństwa zaangażowanego i świadomego. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do jego budowy. 

Jak podkreślają władze fundacji CMN, nie tylko będzie wspierało działania i projekty własne ale chętnie podejmie też współpracę w zakresie nowych i realizowanych przez inne podmioty.  Wśród planów na najbliższe miesiące Fundacja wymienia m.in. powrót do realizowanych już kiedyś cykli:  „Spotkania z ekonomią” i „Spotkania z historią”. Formuła CMN zakłada także mniej oficjalne spotkania autorskie i dyskusje, o których będziemy naszych czytelników informować. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Centrum Myśli Narodowej

CRed.
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo