PSL w żałobie. Pożegnali wieloletniego radnego Mazowsza

W Wąsewie, na Mazowszu, odbyły się uroczystości pogrzebowe Mariana Krupińskiego, wieloletniego radnego Sejmiku województwa mazowieckiego, polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego. Słowa pożegnania z ambony wygłosili m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i europoseł Jarosław Kalinowski.

PSL pożegnał śp. Mariana Krupińskiego
fot. eostroleka.pl

Marian Krupiński był wieloletnim radnym Sejmiku województwa mazowieckiego, dyrektorem filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przez ostatnie lata był związany z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Zmarł on 27 listopada w wieku 74 lat. Dziś w jego rodzinnym Wąsewie, gdzie w latach 1979-1987 był naczelnikiem gminy, odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Uczestniczyło w nich wielu polityków, głównie związanych z PSL. Przy trumnie zmarłego pojawił się wieniec od wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego.

- Trzeba wspomnieć, że jest nas tu kilku księży i każdy z nas ogromnie zawdzięcza śp. Marianowi Krupińskiemu jego życzliwość, serdeczność. On był, jako praktykujący katolik, ciągle w delegacji dla spraw społecznych

- mówił w homilii ks. Leszek Rukat, cytowany przez lokalny portal eostroleka.pl.

"Wierzę, że pamięć o tak szanowanym człowieku pozostanie żywa wśród mieszkańców naszego regionu" - wskazał w słowach pożegnania na koniec uroczystości żałobnej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Głos zabrał również europoseł Jarosław Kalinowski:

Był bardzo doświadczonym i skutecznym w działaniu samorządowcem. Był niestrudzonym działaczem społecznym, który pielgrzymował po całym subregionie ostrołęckim z dobrym sercem, dobrym słowem i zawsze z pytaniem: czy jest tu jakaś sprawa, w której mógłby pomóc. 

Marian Krupiński spoczął na cmentarzu parafialnym w Wąsewie.

 


Źródło: eostroleka.pl, niezalezna.pl

#Marian Krupiński #PSL

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo