Trzaskowski oskarżał rząd o „wymazywanie Wałęsy”. Zalewska: To kolejny dyplomatyczny fake!

Europoseł Anna Zalewska zareagowała na słowa prezydenta Warszawy, które wygłosił podczas obrad jednej z podkomisji Izby Reprezentantów USA. Oskarżał polski rząd o "pisanie własnej historii" i "wymazywanie Lecha Wałęsy z książek historycznych". - To kolejny dyplomatyczny fake totalnej opozycji - stwierdziła Zalewska, zapewniając, że napisze w tej sprawie list do Kongresmenów.

Rafał Trzaskowski
screen z transmisji na żywo - facebook.com

Rafał Trzaskowski wczoraj  wziął udział w wysłuchaniu, którego tematem jest... stan demokracji w Polsce i Europie Środkowej. Dyskusja toczyła się na posiedzeniu Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki.

Prezydent Warszawy w swoim wystąpieniu skupił się na ostrym krytykowaniu obecnych władz w Polsce. Oskarżał rząd o propagandę, kampanię medialną anty-LGBT czy deptanie praw kobiet. Ale to nie wszystko...

- Rząd PiS próbuje dziś napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych

- powiedział w końcu Trzaskowski.

Na te słowa zareagowała europoseł Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapewniła, "Solidarność" jest obecna w szkołach, a fałszywa informacja, którą przekazał Trzaskowski, zostanie przez nią sprostowana w liście do Kongresmenów.

- To kolejny dyplomatyczny fake totalnej opozycji. „Solidarność” jest obecna w polskich szkołach. W liście do Kongresmenów USA zamierzam przedstawić fakty o nauce historii w Polsce - wskazała europoseł Anna Zalewska.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Anna Zalewska #Rafał Trzaskowski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo