Do 10 lat więzienia grozi byłej posłance PO

10 lat więzienia grozi byłej posłance PO, Bożenie K. z Suwałk. Kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenia środków finansowych oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Sprawę prowadzi prokuratura w Ostrołęce.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Była posłanka została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej, została ona przewieziona do ostrołęckiej prokuratury okręgowej.

Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Rzecznik prasowy ostrołęckiej prokuratury Elżbieta Łukasiewicz powiedziała w piątek, że prokuratura postawiła Bożenie K. zarzut przywłaszczenia środków finansowych przeznaczonych na działalność biura poselskiego oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych.

"Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł" 

– poinformowała prokuratura na swojej stronie internetowej.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanej poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł. Postępowanie wobec niej prowadzone jest od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo