Będzie referendum edukacyjne? Ostatni moment by wesprzeć protest

  

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców nie ustaje w walce o referendum edukacyjne przeciwko obowiązkowi szkolnemu sześciolatków i na cztery inne ważne tematy edukacyjne. Tydzień temu informowaliśmy o zebraniu wymaganej ustawą liczny 500 tys. podpisów, w ciągu zaledwie kilku dni ich liczba jeszcze wzrosła i przekracza już 800 tys. Podpisy można składać jeszcze do 12 czerwca, pobierając formularz ze strony rzecznikrodzicow.pl

Inicjatorzy akcji podkreślają, że o skali zaangażowania w inicjatywę „Ratuj maluchy i starsze dzieci też” najlepiej świadczy wielka liczba osób z całej Polski, które włączyły się bezinteresownie w lokalne koordynowanie zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. przymusu szkolnego sześciolatków.

- Dotarło do nas już ponad 800 tys. podpisów, ale nie ustajemy w wysiłkach. Teraz liczy się każdy głos przeciw reformie. Ten weekend to już ostatnia chwila, aby złożyć swój podpis, ponieważ 12 czerwca wszystkie zebrane dotychczas podpisy zaniesiemy do Sejmu i tym samym zakończymy oficjalnie akcję ich zbierania - tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Po złożeniu podpisów w Sejmie inicjatorzy akcji będą musieli poczekać, aż formalnościom stanie się zadość. Zgodnie z procedurami Sejm będzie liczył czy zebrano pół miliona ważnych podpisów.

- Będziemy czekali na wyznaczenie terminu głosowania wniosku o referendum. W Polsce nie ma zgody na tę niby reformę, która polega na pogorszeniu dzieciom warunków nauki w imię oszczędności. Sprzeciw społeczny jest zbyt wielki. Im więcej podpisów zbierzemy tym łatwiej rząd uświadomi sobie, że musi uszanować prawo rodziców do wyboru sposobu edukacji i wychowania własnych dzieci - dodaje Karolina Elbanowska.

Więcej informacji na temat akcji „Ratuj maluchy” można znaleźć na stronie: http://www.rzecznikrodzicow.pl/
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier po rozmowie z Ursulą von der Leyen ujawnia: Będziemy zabiegać o ważne teki

  

Z naszych ustaleń wynika, że w ostatnich dniach Ursula von der Leyen usilnie starała się o o poparcie eurodeputowanych PiS i całej frakcji EKR. Wczoraj i dziś rozmawiała kilkukrotnie z premierem Morawieckim. Jak się dowiedzieliśmy w tych rozmowach zostały poruszone kluczowe dla Polski kwestie, jak choćby podział stanowisk w Komisji Europejskiej. Potwierdził to na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

W ramach Komisji Europejskiej będziemy zabiegać o ważne teki dla dobra Europy Środkowej. Szanując wszystkie ważne funkcje wiemy, że tam jest ta najbardziej realna część władzy unijnej. [...] Będę starał się o jak najważniejsze teki gospodarcze - takie, w których będziemy mieli jak najwięcej do powiedzenia, ale też będziemy mogli bronić polskich i środkowoeuropejskich interesów.
- mówił premier Morawiecki.

Wcześniej szef polskiego rządu odniósł się do poparcia udzielonego przez eurodeputowanych PiS Ursuli von der Leyen.
[polecam:https://niezalezna.pl/280194-glosowanie-ws-ursuli-von-der-leyen-zakonczone-europoslowie-podjeli-decyzje]

Przede wszystkim gratuluję pani Ursuli von der Leyen. Opowiadaliśmy się za kandydatem kompromisu, który będzie dawał nadzieje na pojednanie, który będzie budował mosty między państwami a nie ten, który dzieli i tworzy konflikty w Europie. [...] Muszę powiedzieć, żę jestem ostrożnym optymistą. Nowa przewodnicząca daje nadzieje na nowe otwarcie. Wierzę, że będziemy mieć po swojej stronie partnera zupełnie innego niż ten, który był zagrożeniem dla Europy Środkowo-Wschodniej. Unia Europejska potrzebuje uspokojenia i mój rząd będzie dążył do kompromisu w tematach gospodarczych, społecznych i politycznych.
- mówił premier Morawiecki.

 
Jednocześnie premier Morawiecki ujawnił, że to właśnie głosy europosłów PiS i frakcji EKR „były języczkiem u wagi” w przypadku wyboru nowej szefowej Komisji Europejskiej.

Dziękuję europosłom z Polski, którzy głosowali w taki sposób. Dziękuję też za zrozumienie tego, czym jest kompromis w polityce europarlamentarzystom PiS. Ich głosy okazały się decydujące. Były języczkiem u wagi.
- mówił premier Morawiecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/280214-ursula-von-der-leyen-szefowa-komisji-europejskiej-bez-poparcia-pis-wybor-nie-bylby-mozliwy]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, premier.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl