Będzie referendum edukacyjne? Ostatni moment by wesprzeć protest

  

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców nie ustaje w walce o referendum edukacyjne przeciwko obowiązkowi szkolnemu sześciolatków i na cztery inne ważne tematy edukacyjne. Tydzień temu informowaliśmy o zebraniu wymaganej ustawą liczny 500 tys. podpisów, w ciągu zaledwie kilku dni ich liczba jeszcze wzrosła i przekracza już 800 tys. Podpisy można składać jeszcze do 12 czerwca, pobierając formularz ze strony rzecznikrodzicow.pl

Inicjatorzy akcji podkreślają, że o skali zaangażowania w inicjatywę „Ratuj maluchy i starsze dzieci też” najlepiej świadczy wielka liczba osób z całej Polski, które włączyły się bezinteresownie w lokalne koordynowanie zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. przymusu szkolnego sześciolatków.

- Dotarło do nas już ponad 800 tys. podpisów, ale nie ustajemy w wysiłkach. Teraz liczy się każdy głos przeciw reformie. Ten weekend to już ostatnia chwila, aby złożyć swój podpis, ponieważ 12 czerwca wszystkie zebrane dotychczas podpisy zaniesiemy do Sejmu i tym samym zakończymy oficjalnie akcję ich zbierania - tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Po złożeniu podpisów w Sejmie inicjatorzy akcji będą musieli poczekać, aż formalnościom stanie się zadość. Zgodnie z procedurami Sejm będzie liczył czy zebrano pół miliona ważnych podpisów.

- Będziemy czekali na wyznaczenie terminu głosowania wniosku o referendum. W Polsce nie ma zgody na tę niby reformę, która polega na pogorszeniu dzieciom warunków nauki w imię oszczędności. Sprzeciw społeczny jest zbyt wielki. Im więcej podpisów zbierzemy tym łatwiej rząd uświadomi sobie, że musi uszanować prawo rodziców do wyboru sposobu edukacji i wychowania własnych dzieci - dodaje Karolina Elbanowska.

Więcej informacji na temat akcji „Ratuj maluchy” można znaleźć na stronie: http://www.rzecznikrodzicow.pl/
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl