Strażacy Ewelina i Jan zginęli, jadąc do pożaru. Prezydent Duda: Serce pęka...

"Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych" - napisał prezydent RP Andrzej Duda, składając kondolencje rodzinom ofiar tragicznego wypadku. W Czernikowie zginęło dwoje druhów miejscowego OSP - wóz bojowy, którym jechali do pożaru zderzył się z ciężarówką.

Ewelina i Jan stracili życie w tragicznym wypadku w Czernikowie
fot. Facebook @ Toruń I Okolice W Pigułce

Wypadek wydarzył się dziś wcześnie rano w Czernikowie na skrzyżowaniu dk 10 z ul. Słowackiego. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru w miejscowości Liciszewy. Ich ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem 5 tys. l marki MAN zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli 62-letni Jan, kierowca samochodu gaśniczego i siedząca obok niego druhna - ok. 30-letnia Ewelina. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni; przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Do tragicznych wydarzeń z poranka odniósł się w mediach społecznościowych Andrzej Duda.

- Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano, pełniąc służbę, zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP

- napisał prezydent RP.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Duda #wypadek #Czernikowo

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo