Była posłanka zatrzymana przez CBA. Śledczy zarzucają jej działanie na szkodę Kancelarii Sejmu

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu byłej posłanki, która podejrzana jest o podawanie fałszywych danych w oświadczeniach majątkowych, a także przywłaszczenie ponad 300 tys. złotych, co było działaniem na szkodę Kancelarii Sejmu. Portal tvp.info ustalił, że chodzi o posłankę Platformy Obywatelskiej, Bożenę K.

fot. CBA

Kobieta została zatrzymana dzisiaj przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury Biura - podał wydział. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej kobiety, zostanie ona przewieziona do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Według śledczych wszystko wskazuje na to, że była parlamentarzystka w latach 2016-19 złożyła nieprawdziwe oświadczenia majątkowe jako poseł i osoba zarządzająca gminną osobą prawną.

"Ustalenia śledczych wskazują, że nie wykazała między innymi zobowiązań finansowych oraz posiadanej ruchomości przekraczającej wartość 10 tys. zł"

- podał wydział.

Ze śledztwa wynika, że miała też działać na szkodę Kancelarii Sejmu przywłaszczając około 320 tys. zł przeznaczonych na działalność biura poselskiego - w tym na wynagrodzenia pracowników.

Jak ustalił portal tvp.info, zatrzymana kobieta to była posłanka Platformy Obywatelskiej z województwa podlaskiego, Bożena K. Zasiadała ona w parlamencie przez dwie kadencję, od 2011 do 2019 r.

 


Źródło: niezalezna.pl, tvp.info, CBA, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo