Dwoje strażaków-ochotników zginęło jadąc do akcji. Kondolencje napływają ze wszystkich stron

30-letnia Ewelina, ratownik medyczny i pielęgniarka oraz 62-letni Zdzisław, konserwator, całkowicie oddany straży - to dwoje druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zginęli dziś wczesnym rankiem w wypadku samochodowym, jadąc do pożaru. W związku z ich tragiczną śmiercią wójt gminy Czernikowo (woj. kujawsko-pomorskie) wprowadził na terenie gminy żałobę do 5 grudnia.

pixabay.com/marcin049

Dziś rano informowaliśmy o tragicznym wypadku, do którego doszło ok. 5.00 rano na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z drogą krajową nr 10 w miejscowości Czernikowo (pow. toruński). Samochód ciężarowy zderzył się tam ze wozem strażackim OSP, który jechał na akcję gaszenia płonącej sadzy.

W wyniku zderzenia, śmierć poniosły dwie osoby siedzące z przodu wozu strażackiego - kierowca i pasażer, a trzy inne, również strażacy, zostały ranne.

- W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie

- powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

Ofiary wypadku to 30-letnia Ewelina, na co dzień ratownik medyczny i pielęgniarka, oraz 62-letni Zdzisław, kierowca, konserwator pracujący w urzędzie gminy.

Kondolencje rodzinom strażaków złożył Komendant Główny PSP "w imieniu całej strażackiej społeczności".

Pamięć ochotników uczcili minutą ciszy posłowie z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

- Łączymy się w bólu z rodzinami, z najbliższymi tych strażaków, którzy zginęli. To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska strażaków - ochotników, ale także kolegów z Państwowej Straży Pożarnej - powiedział w rozmowie z PAP Waldemar Pawlak, prezes Zarzadu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

W związku ze śmiercią dwojga strażaków-ochotników wójt Tomasz Krasicki ogłosił w gminie Czernikowo trzydniową żałobę.

- Trudno nam się z tym pogodzić (...) To niesamowita tragedia, nie możemy się otrząsnąć - mówił wójt w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo