Burzyńska, Stankiewicz, Sikorski, Giertych. Kukiz zapowiedział serię pozwów

- Uporządkowałem sprawy, będzie przeciwko pani Burzyńskiej, panu Stankiewiczowi pozew, przeciwko panu Sikorskiemu, dzisiaj mam rozmowę w adwokaturze dotyczącą wypowiedzi pana Giertycha. Ja nie odpuszczę tych spraw - zapowiedział dziś Paweł Kukiz, odnosząc się do medialnych doniesień o domniemanych korzyściach, które miał otrzymać.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W sierpniu, kiedy posłowie koła Kukiz'15 głosowali wraz z PiS m.in. za budzącym kontrowersje projektem nowelizacji ustawy medialnej, w przestrzeni politycznej i medialnej pojawiły się wobec Pawła Kukiza i polityków jego koła zarzuty m.in. domniemanej korupcji politycznej. Kukiz stanowczo temu zaprzeczał.

Dziś zapowiedział w Radiu Zet serię pozwów związanych z publikacjami i wypowiedziami pod jego adresem.

– Po tym hejcie, który był rozpuszczony przez tzw. liberalne media, po tych kłamstwach, które się ukazywały w różnych periodykach (...), że Kukiz został kupiony stanowiskiem wicemarszałka, ministra rolnictwa, to jakiejś szczególnej ochoty na wizytę w mediach to ja nie miałem

– mówił Paweł Kukiz w programie „Gość Radia ZET”.

Uporządkowałem sprawy, będzie przeciwko pani Burzyńskiej, panu Stankiewiczowi pozew, przeciwko panu Sikorskiemu, dzisiaj mam rozmowę w adwokaturze dotyczącą wypowiedzi pana Giertycha. Ja nie odpuszczę tych spraw. Zarzucać człowiekowi, mówię to z całą odpowiedzialnością, uczciwemu, który dopłaca z prywatnych pieniędzy do polityki, bo nie biorę subwencji, zostawiłem 50 mln w kieszeni podatnika, zarzucać człowiekowi, który walczył o prawa obywatelskie w takich warunkach jakie mam do dyspozycji, ja nie mam potężnej partii, ale robię wszystko by wprowadzić te ustawy proobywatelskie, zarzucać korupcję, wie pani, jak złodziej zarzuca komuś korupcję czy potencjalny złodziej, czy ktoś kto ma charakter złodzieja. Mam tutaj na myśli pewnych posłów, którzy okrzyki wznosili na sali w rodzaju „szmaty”

– dodał.

 

 


Źródło: 300polityka.pl, Radio Zet, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo