Chciał przemycić 1,25 kg kokainy. Część połknął, resztę schował w butach

1,25 kg kokainy próbował przemycić na lotnisku Chopina w Warszawie obywatel Nigerii. Zatrzymania mężczyzny dokonali pełniący tam służbę funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej. Jak przekazała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska, 36latek część przemycanych narkotyków połknął, a resztę schował w butach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rzeczniczka IAS w Warszawie przekazała, że funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na Lotnisku Chopina w Warszawie   wytypowali do kontroli celnej 36-letniego obywatela Nigerii z kartą pobytu Rzeczypospolitej Polskiej. "Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierunek przylotu z Gujany Francuskiej, czyli kraju podwyższonego ryzyka przemytu narkotyków, oraz nerwowe zachowanie podróżnego" - zaznaczyła Justyna Pasieczyńska.

"Podjęta przez funkcjonariuszy decyzja o kontroli bagażu okazała się strzałem w dziesiątkę. Między odzieżą, w dwóch sportowych butach, ukryte były 42 owalne kapsułki zawierające białą substancję. Wstępne badania wykonane narkotestem potwierdziły, że to kokaina, co zostało   potwierdzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym"

- tłumaczyła.

Funkcjonariusze podjęli również decyzję o przewiezieniu podróżnego do szpitala, celem wykonania badania na obecność narkotyków w organizmie. "Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy" - podała.

"Nigeryjczyk przemycał łącznie 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona zł"

- dodała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że nadzór nad tą sprawą ma Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota.

"Za próbę przemytu takiej ilości narkotyków, mężczyźnie grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności"

- zaznaczyła prokurator.

Dodała, że decyzją sądu 36-letni obywatel Nigerii został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo