Kto rywalem Kosiniaka na szefa PSL? W sobotę wybory

Podczas sobotniego kongresu PSL na przewodniczącego Rady Naczelnej partii kandydować będą: wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, wiceprezes PSL Dariusz Klimczak oraz dwaj byli prezesi Stronnictwa Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski - poinformował poseł Krzysztof Paszyk (PSL).

Władysław Kosiniak-Kamysz
Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

W sobotę 4 grudnia w Warszawie odbędzie się kongres PSL, na którym zostanie wybrany prezes Stronnictwa, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna. Pod koniec maja obecny prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że pod koniec roku powinien odbyć się kongres PSL, na którym ponownie wystartuje na prezesa partii.

Paszyk pytany przez dziennikarzy, czy znany jest już kontrkandydat Kosiniaka-Kamysza na stanowisko szefa PSL odparł, że "nie może wskazać kogoś, kto by dzisiaj w sposób potwierdzony wyraził taką wolę".

Dodał, że jeżeli chodzi o szefa Rady Naczelnej, to jest kilku kandydatów. "Najbliższa mnie jest kandydatura posła Dariusza Klimczaka, ale też są starsi koledzy, jak wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, czy dwaj byli prezesi partii - Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski" - poinformował poseł PSL.


Planowany na jesień 2020 r. kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PSL

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo