Strzelanina w amerykańskiej szkole. Zmarła kolejna osoba

17-letni uczeń, ranny we wtorek w strzelaninie w szkole na przedmieściach Detroit, zmarł w środę w szpitalu. Łączna liczba śmiertelnych ofiar 15-letniego sprawcy, to czworo uczniów w wieku od 14 do 17 lat. Motyw jego czynu nie jest znany.

Stock Vault

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan.

Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela.

Został on zatrzymany po kilku minutach na terenie szkoły. Miał przy sobie półautomatyczny pistolet Sig Sauer kalibru 9 mm, kupiony przez jego ojca w piątek, w czasie promocji w sklepach podczas tzw. Czarnego Piątku. Wystrzelił łącznie 30 kul.

Po ataku władze dowiedziały się o postach w mediach społecznościowych, w których pisano o groźbie strzelaniny w szkole liczącej około 1700 uczniów.

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

Prokurator McDonald poinformowała, że rozważa postawienie także zarzutów rodzicom sprawcy.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo