Eksplozja niewybuchu w Monachium. Są ranni

50 pojazdów służb ratunkowych pracuje przy akcji ratunkowej na dworcu Donnersbergerbruecke w Monachium. Jak przekazuje portal Merkur, doszło dziś tam do eksplozji niewybuchu bomby lotniczej, w której kilka osób ucierpiało. "Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia" - przekazuje tamtejsza straż pożarna.

Twitter/Andrew Russell - Davis

Świadkowie mówią o „głośnym huku”, widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

W południe doszło tam do eksplozji, jest kilka osób poszkodowanych. Wg straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

„Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza”

– potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo