Ksiądz kapelan zwolniony ze szpitala! Czipy i spisek masoński - tak mówił o szczepionkach

Kapelan z oddziału klinicznego psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie został dyscyplinarnie zwolniony, ze skutkiem natychmiastowym za zniechęcanie pacjentów do szczepień. Według relacji pacjentów, przekazanych pracownikom szpitala, ksiądz miał twierdzić, że szczepionki są szkodliwe, zawierają czipy, mają zredukować liczbę ludności na świecie i są elementem spisku masońskiego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W piśmie do krakowskiej kurii dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski opisał sytuację i zwrócił się z prośbą o wyznaczenie nowego kapelana do posługi w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży. Duchowny miał zniechęcać pacjentów do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19. Podczas rozmowy z dyrekcją szpitala kapelan to potwierdził.

Rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski potwierdził, że kuria otrzymała pismo od dyrekcji szpitala i poinformował, że zwolniony kapelan należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy, zatem to zgromadzenie podejmie dalsze decyzje w sprawie duchownego.

- Archidiecezja krakowska systematycznie włącza się w promowanie szczepień, dlatego taka postawa jest dla nas nie do przyjęcia

 – powiedział ks. Michalczewski o zachowaniu zwolnionego kapelana. Jak przypomniał, podczas wakacji archidiecezja wspólnie z wojewodą organizowała akcję szczepień w parafiach.

"Współpracując z władzami szpitala, zostanie wyznaczony odpowiedni kapelan, dla dobra pacjentów" – podkreślił rzecznik kurii.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kraków #szpital #ksiądz #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo