Szef MSZ pod wrażeniem jedności NATO

"Byłem pod wrażeniem jedności sojuszników NATO" - mówił Zbigniew Rau podczas otwarcia drugiego dnia spotkania ministrów spraw zagranicznych. Dzisiejszymi tematami rozmów mają być m.in. sytuacja na granicy białoruskiej i rosyjskie wzmocnienie sił wokół Ukrainy.

Zbigniew Rau
Twitter/MSZ

Szef dyplomacji stwierdził także w trakcie spotkania z dziennikarzami, że w środę w trakcie panelu dyskusyjnego ministrów spraw zagranicznych państw należących do NATO z udziałem przedstawicieli władz Gruzji i Ukrainy "pokażemy tę samą jedność, zrozumienie i solidarność".

W środę rano rozpoczęło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw sojuszniczych NATO z ministrami spraw zagranicznych Gruzji i Ukrainy, w którym bierze udział minister Rau. To drugi dzień zainaugurowanych we wtorek w Rydze dyskusji.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził w trakcie wtorkowego spotkania z dziennikarzami, że Rosja może spodziewać się odpowiedzi ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego w przypadku wzmożonych działań militarnych wobec Ukrainy. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo