Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: 14. emeryturę chcemy zmienić w trwałe świadczenie, wypłacane co roku • • •

Wisła gotowa na przyjęcie Pucharu Świata skoczków. Adam Małysz zadowolony z przygotowań

Obiekt w Wiśle-Malince jest przygotowany na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich - poinformował jego dyrektor Andrzej Wąsowicz. Odbędą się one w najbliższy weekend. Reprezentanci Polski, podopieczni Michala Dolezala, mają się tam pojawić w środę.

Dawid Kubacki w przeszłości wielokrotnie skakał w Wiśle-Malince
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

We wtorek na skoczni w Wiśle trenowali członkowie młodzieżowej kadry oraz podopieczne Łukasza Kruczka z reprezentacji kobiet.

Razem ze mną oglądał to Adama Małysz (dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim - red.), który chwalił przygotowanie obiektu. Można powiedzieć, że nadaje się on do użytku

- powiedział Wąsowicz.

Rekordowa liczba skoczków

Dodał, że do zawodów zgłosiło się 76 zawodników z 19 krajów. Podkreślił jednak, że ostatecznie może do piątkowych kwalifikacji może przystąpić mniej skoczków ze względu na trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2.

Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miejskiego w Wiśle poinformował, że także w tym roku (jak i w 2020) nie odbędzie się w piątkowy wieczór uroczystość wręczenia plastronów startowych najlepszym w kwalifikacjach. Przed pandemią tradycyjnie odbywała się w centrum miasta. Teraz jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie chce, aby zawodnicy dodatkowo narażali się za zakażenie.

W tym sezonie zawody w Wiśle-Malince nie otworzyły cyklu Pucharu Świata jak przed rokiem. W listopadzie 2020 r. w konkursie drużynowym Polacy zajęli na wiślańskiej skoczni trzecie miejsce, a zwyciężyli Austriacy. W indywidualnych zmaganiach najlepszy z Biało-czerwonych Piotr Żyła był piąty, a triumfował Niemiec Markus Eisenbichler.

Walka o Kryształową Kulę w sezonie 2021/22 rozpoczęła się w rosyjskim Niżnym Tagile, a potem odbyły się konkursy w fińskiej Ruce. W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie będą rywalizować w Polsce. W piątek odbędą się sesje treningowe i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę - zawody drużynowe.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Wisła #Adam Małysz

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo