Chce zostać prezydentem Francji. Ogłosił: Będę kandydował!

Eric Zemmour ogłosił w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych swój start w wyborach prezydenckich we Francji w kwietniu 2022 r. „Moi drodzy rodacy, podobnie jak Wy, postanowiłem wziąć swój los w swoje ręce. Już nie czas reformować Francję, ale ją ratować. Postanowiłem kandydować na prezydenta. Niech żyje Francja!” – ogłosił Zemmour.

Eric Zemmour chce być prezydentem Francji
fot. Facebook/Eric Zemmour

Publicysta, który chce zostać prezydentem, stwierdził w nagraniu, że Francuzi mają „poczucie wywłaszczenia”.

- Czujesz, że nie jesteś już w kraju, który znasz. (...) To nie kraj Joanny d'Arc czy Ludwika XIV, kraj Bonapartego i generała de Gaulle'a (...). Francja to już nie Francja i wszyscy to zauważyli

 – oświadczył Zemmour.

Kandydat mówi również o reindustrializacji Francji, zrównoważeniu jej bilansu handlowego i zadłużeniu oraz oferowaniu pracy bezrobotnym. Zemmour w sondażach utrzymuje poparcie na poziomie od 14 do 18 proc., co komentatorzy sceny politycznej uważają za ogromny sukces, ponieważ jeszcze na początku roku cieszył się zaledwie 5-procentowym poparciem. Uważany jest za głównego rywala przywódczyni prawicy Marine Le Pen.

Zemmour jest byłym dziennikarzem, eseistą i pisarzem. Przez kilka lat prowadził programy telewizyjne i radiowe. Jest autorem wielu książek, m.in. rozchwytywanej w ostatnim czasie „Francja nie powiedziała swojego ostatniego słowa” czy „Premier Sexe” („Pierwsza płeć” – nawiązanie do „Drugiej płci” Simone de Beauvoir), „Francuska melancholia” oraz „Francuskie samobójstwo”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Eric Zemmour

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo