Pijany kierowca nie zauważył ronda i ściął znaki [WIDEO]

Na jednym z rond w Człuchowie cudem nie doszło do tragedii. Pijany 44-letni kierowca z impetem przejechał przez środek ronda, ścinając po drodze znaki. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

youtu.be/Wja8SrXFIkk

W sieci opublikowano nagranie z Człuchowa w województwie pomorskim. Widzimy tam sytuację, która miała miejsce w niedzielę na jednym z rond w tej miejscowości. Kierowca samochodu osobowego z bardzo wysoką prędkością wjeżdża na rondo i przejeżdża przez jego środek, po drodze "ścinając" infrastrukturę drogową i roślinność. 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie, policjanci otrzymali informację o wypadku na rondzie na al. Wolska Polskiego w Człuchowie około północy w niedzielę 28 listopada. Gdy dojechali na miejsce, ujrzeli rozbity samochód stojący na chodniku. Kierowca siedział w środku. Mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. 

Funkcjonariusze ustalili, że 44-letni mieszkaniec Złocieńca poruszał się samochodem marki audi od strony Chojnic w kierunku WałczaTłumaczył, że "nie zauważył na swojej drodze ronda". Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomatem okazało się, że miał przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Samochód został odholowany na parking policyjny. Policja dodaje, że za przestępstwo polegające na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec Złocieńca odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 

 

Źródło: czluchow.policja.gov.pl, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo