Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen w Davos: nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną • • • Von der Leyen w Davos: Rosja wstrzymuje dostawy żywności, wykorzystując to jako broń, ma to globalne reperkusje. • • •

Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości: „Robert Lewandowski został okradziony po raz drugi”

Lionel Messi wyprzedził Roberta Lewandowskiego w plebiscycie France Football i po raz siódmy sięgnął po Złotą Piłkę. Wielu ekspertów uważa ten wynik za skandaliczny. „Polak został okradziony po raz drugi" - stwierdził Jan Tomaszewski.

Robert Lewandowski za Lionelem Messim w plebiscycie France Football
fot. twitter.com/francefootball

Robert Lewandowski i Lionel Messi byli głównymi faworytami do zdobycia Złotej Piłki w plebiscycie France Football, ale przyznanie głównej nagrody Argentyńczykowi wzbudziło wiele emocji. Wielu ekspertów i media na całym świecie komentują, że to polski piłkarz zasłużył na to trofeum. Rozczarowany werdyktem jest także medalista mistrzostw świata z 1974 roku, Jan Tomaszewski.

Robert bił rekordy i wytrzymywał presję. Dla mnie został po raz drugi okradziony ze Złotej Piłki

- powiedział bramkarz "Orłów Górskiego" w rozmowie z Super Expressem.

Tomaszewski nawiązał też do sytuacji z ubiegłego roku, gdy po zawieszeniu rozgrywek Ligue 1 redakcja France Football postanowiła odwołać plebiscyt i nie przyznawać nagrody.

Nie rozumiem, dlaczego rok temu nie była wręczona Złota Piłka. Bo była pandemia? A teraz to co, pandemii nie ma we Francji?

- skomentował zdenerwowany Tomaszewski.

Lewandowski z Bayernem upokorzył Barcelonę Messiego

W 2020 Lewandowski miał nawet większe szanse na wygranie prestiżowej nagrody. Nie tylko strzelał mnóstwo goli, ale również wygrywał z Bayernem Monachium wszystkie możliwe do zdobycia trofea. Bawarczycy z odgrywającym w zespole główną rolę Polakiem triumfowali między innymi w Lidze Mistrzów. Po drodze do zwycięstwa w Champions League pokonali w ćwierćfinale Barcelonę z Lionelem Messim, a wynik 8:2 nie pozostawiał absolutnie żadnych złudzeń kto jest lepszy.

Argentyńczyk nie mógł zapomnieć o tym laniu, a odbierając Złotą Piłkę po raz siódmy w karierze na deskach teatru Chatelet przyznał, zwracając się do Lewandowskiego:

Wszyscy się zgadzamy, że zasłużyłeś na zwycięstwo w zeszłym roku. Myślę, że "France Football" powinien przyznać ci Złotą Piłkę za 2020 rok. Zasłużyłeś na nią i powinieneś mieć ją w domu.

Z tą opinią zgodził się między innymi Gary Lineker. Legenda angielskiej piłki, a obecnie ekspert telewizyjny zaapelował w mediach społecznościowych:

Dajcie Robertowi Lewandowskiemu nagrodę. Taka łatwa rzecz do zrobienia, a właściwa.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #Złota Piłka #Lionel Messi #Jan Tomaszewski

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo