location.href="https://filarybiznesu.pl/szefowie-z-niemiec-obawiaja-sie-pracy-zdalnej/a12771"; "/> location.href="https://filarybiznesu.pl/szefowie-z-niemiec-obawiaja-sie-pracy-zdalnej/a12771"; "/>

Szefowie z Niemiec boją się pracy z domu

StartupStockPhotos
pixabay.com CC creative commons

Zapytano, jak managerowie z 11 krajów na całym świecie odnoszą się do pracy zdalnej. Okazuje się, że najmniej elastyczni w tej materii są szefowie z Niemiec - blisko 40 proc. z nich jest zdania, że pracownicy nie będą w domu wykonywać zawodowych obowiązków.

Według badania przeprowadzonego przez YouGov na zlecenie firmy LinkedIn wśród 2 tys. managerów z 11 krajów ponad jedna trzecia niemieckich szefów (37 proc.) obawia się negatywnych konsekwencji dla ich firm w przypadku pozwolenia pracownikom na elastyczną pracę. W porównaniu z innymi krajami, większe zaniepokojenie tą kwestią wykazali tylko respondenci z Irlandii (40 proc.). Średnia dla wszystkich krajów wyniosła 30 proc., a w najbardziej pozytywnie nastawionych do pracy zdalnej są menedżerowie we Włoszech – zaledwie 20 proc. z nich wyraziło zaniepokojenie taką perspektywą.

Szefowie z Niemiec obawiają się przede wszystkim tego, że pracownicy w domowym biurze nie będą wykonywać swoich obowiązków - uznało tak 38 proc. respondentów. Podobnie wysokie obawy wyrazili również menedżerowie z Holandii. Znacznie mniej obaw w tej kwestii mają za to managerowie we Włoszech i Brazylii (po 17 proc.), Wielkiej Brytanii (21 proc.) i Francji (22 proc.).

Jeśli chodzi o postrzeganie własnej umiejętności zarządzania podczas pracy zdalnej, niemieccy szefowie mieli zdecydowanie mniej zastrzeżeń i obaw. Większość respondentów (71 proc.) uważa, że jest w stanie zdalnie zarządzać pracownikami w takim systemie.

Jednocześnie menedżerowie przyznają, że zdalna praca może pogorszyć lub utrudnić pracę w zespołach. Ponadto zdają sobie sprawę, że osoby pracujące w domu mogą mieć trudności w zdobyciu awansu lub rozwoju kariery. Zdecydowana większość szefów (70 procent) chciałaby w przyszłości, by pracownicy byli obecni w biurach przez trzy do pięciu dni w tygodniu. Jedynie w Holandii ta wartość jest jeszcze wyższa (82 proc.).

Jednak mimo wyrażenia wielu obaw w badaniu, prawie czterech na pięciu ankietowanych niemieckich szefów (84 proc.) dostrzega zalety pracy w domu. Wskazują choćby na fakt, że takie warunki pracy ułatwiają zatrudnienie kandydatów, którzy potrzebują bardziej elastycznych warunków pracy ze względu na obowiązki rodzinne lub większą odległość od domu do biura.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 

Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

redakcja FilaryBiznesu.pl
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo