Skandal na gali Złotej Piłki? Media i eksperci rozczarowani brakiem nagrody dla Roberta Lewandowskiego

Lothar Matthaeus, laureat Złotej Piłki za rok 1990, był zaskoczony rozstrzygnięciem tegorocznego plebiscytu magazynu "France Football". Spodziewał się zwycięstwa Roberta Lewandowskiego, ale Polak zajął drugie miejsce, za Argentyńczykiem Lionelem Messim. Również niemiecka i brytyjska prasa podkreśla, że kapitan Biało-czerwonych zasłużył na Złotą Piłkę.

Lewandowski, Messi, Mbappe i Suarez na gali Złotej Piłki
fot. twitter.com/francefootball

Szczerze? Już nic nie rozumiem. Z całym szacunkiem dla Messiego i innych wielkich piłkarzy, którzy otrzymali nominacje, ale żaden z nich nie zasłużył na to tak bardzo jak Lewandowski

- powiedział Matthaeus, mistrz świata z 1990 roku.

Lewandowski i Messi - niewielka różnica

Jak ogłoszono, Messi wygrał różnicą 33 punktów. Argentyńczyk zebrał 613, a Polak - 580.

Bayern Monachium, który mocno liczył na uhonorowanie swojego najlepszego strzelca, wyraził słowa wsparcia pod adresem Lewandowskiego. "Dla nas nadal jesteś najlepszy!" - napisał klub na Twitterze. Prezes Bayernu Oliver Kahn przyłączył się do tych komentarzy.

Lewandowski zasługiwał na Złotą Piłkę tak samo jak na nagrodę dla najlepszego strzelca, ponieważ od lat gra na absolutnie najwyższym poziomie. Mimo to gratulacje dla Lionela Messiego. Jednak nawet bez Złotej Piłki "Lewy" od dawna zasiada na Olimpie wielkich piłkarzy. On nadal będzie kandydatem do nagród w następnych latach

- skomentował Kahn.

Dlaczego Messi, a nie Lewandowski?

Niemiecka prasa jest rozczarowana wynikami plebiscytu Złotej Piłki, a Bild pisze wprost o skandalu.

Skandaliczne wybór! Lewandowski tylko drugi. Dlaczego znowu Messi?

- zastanawia się dziennik, informując, że Polak odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca 2021 roku, choć należała mu się również Złota Piłka.

Z kolei fachowy magazyn "Kicker" zaznaczył, że "Lewandowski byłby zasłużonym i godnym zwycięzcą plebiscytu", ale..

Każdy zwycięzca, w tym Messi, a szczególnie Messi ze względu na całokształt jego dokonań, zasługuje na szacunek.

Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Również brytyjskie media dziwią się wynikom plebiscytu Złotej Piłki, tym bardziej, że nawet piłkarz PSG odbierając nagrodę przyznał, że również kapitan Biało-czerwonych zasłużył na jej otrzymanie. Słowa Messiego podchwycił były świetny napastnik reprezentacji Angii Gary Lineker, który napisał na Twitterze:

Uważam, że zeszłoroczna Złota Piłka powinna być retrospektywnie przyznana Robertowi Lewandowskiemu. On zasłużył na to, żeby ją wygrać. Zasługuje na to, by mieć jedną. Messi się zgadza. Messi ma rację. Dajcie Robertowi Lewandowskiemu nagrodę. Taka łatwa rzecz do zrobienia, a właściwa.

Wiele brytyjskich gazet wskazuje, że brak nagrody dla Lewandowskiego - czy to za zeszły rok, czy to za obecny - jest niesprawiedliwy. "Daily Express" wymienia polskiego napastnika wśród trzech piłkarzy, którzy najbardziej zasłużyli w swojej karierze na Złotą Piłkę, ale nigdy jej nie dostali - obok Luisa Suareza w 2016 r. i Thierry'ego Henry'ego w 2003 r.

"The Sun" przywołuje głosy kibiców, którzy na Twitterze kwestionują wybór magazynu "France Football":

Rozbój w biały dzień. Myślę, że Lewandowski powinien był zdobyć tę nagrodę!

"Jestem fanem Messiego, ale w tym roku nie zasłużył na Złotą Piłkę. Lewandowski zrobił o wiele więcej, żeby zdobyć tę nagrodę". "Zastanawiam się, co Lewandowski musi zrobić, aby wygrać Złotą Piłkę - chodzić po wodzie????" - piszą cytowani przez gazetę fani.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Lionel Messi #Złota Piłka #Robert Lewandowski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo