Nowy mobilny punkt szczepień w Szczecinie

Przed Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, przy al. Piastów 49, uruchomiono mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19. Do 5 grudnia mogą skorzystać z niego wszyscy uprawnieni, nie tylko studenci.

pixabay

"Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny stanowi ponad 8,5 tys. społeczność. Zdajemy sobie sprawę jak ważne są szczepienia przy tak dużej populacji, tym bardziej, że uczelnia jest miejscem gdzie wiedza, mądrość i rozsądek powinny brać górę nad niewiedzą"

- powiedział rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego dr hab. inż. Jacek Wróbel.

Mobilny punkt szczepień jest ustawiony na parkingu przed budynkiem Jednostek Międzywydziałowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, przy al. Piastów 49. Działać będzie do 5 grudnia, w godz. 10-16. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

"My to już widzimy, że szczepionki dają ten pozytywny efekt. Przy tej samej liczbie zakażeń w grudniu, czy w styczniu, marcu i kwietniu, teraz mamy mniej pacjentów w szpitalach. To znaczy, że szczepionki działają i dają nam ochronę"

– powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Jak dodał, "samo zaszczepienie nie zwalnia nas z obowiązku pilnowania siebie, przestrzegania zasady: dystans, dezynfekcja maseczka".

W ubiegłym tygodniu mobilny punkt szczepień funkcjonował przed Uniwersytetem Szczecińskim. W ciągu pięciu dni skorzystało z niego ponad 200 osób.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 851 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie zachodniopomorskim, zmarła jedna osoba. W regionie zachodniopomorskim zaszczepionych jest blisko 55 proc. populacji.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo