Novak Djoković nie przyjmie szczepionki? „Mój syn nie ulegnie szantażowi”

Novak Djoković prawdopodobnie odda bez walki tytuł w wielkoszlemowym Australian Open. Niezaszczepieni przeciwko COVID-19 tenisiści nie zostaną dopuszczeni do rywalizacji w Melbourne w 2022 roku. Ojciec lidera rankingu ATP zapowiedział natomiast, że Djoko "nie ulegnie szantażowi w sprawie szczepionek".

Novak Djoković z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19 może być wykluczony z Australian Open
fot. twitter.com/DjokerNole

Novak Djoković jest niekwestionowanym królem Australian Open. Najlepszy tenisista świata triumfował w wielkoszlemowym turnieju dziewięciokrotnie, co jest trudnym do wyobrażenia rekordem. Serb raczej jednak nie poprawi tego wyniku, przynajmniej nie w zbliżających się zawodach. Do startu w rozpoczynającym się w styczniu 2022 roku Australian Open dopuszczeni bowiem zostaną tylko tenisiści zaszczepieni przeciwko koronawirusowi - tak postanowili organizatorzy.

Novak Djoković zrezygnuje ze startu w Australian Open?

Mój syn nie ulegnie szantażowi w sprawie szczepionek. W tych warunkach prawdopodobnie nie zagra. Ja bym tak nie postąpił, a on jest moim synem

- powiedział serbskiej telewizji Srdjan Djoković.

Dyrektor Australian Open nie zamierza robić żadnych ustępstw od reguły dla gwiazdy tenisa. Jeżeli Djoko chce bronić tytułu na Antypodach musi przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

Novak Djoković mówi, że szczepienie to jego prywatna sprawa. Chcielibyśmy zobaczyć go na naszych kortach, ale on wie, że wcześniej musi się zaszczepić

- stwierdził Craig Tiley.

Australian Open odbędzie się od 17 do 30 stycznia w Melbourne. Szósty lockdown związany z pandemią koronawirusa trwał w tym mieście łącznie przez 260 dni i zakończył się w połowie listopada.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Novak Djoković #Australian Open #koronawirus #COVID-19

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo