Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Przełamanie Legii Warszawa w PKO BP Ekstraklasie. Mistrz Polski pozostaje w strefie spadkowej

Piłkarze Legii Warszawa po serii siedmiu porażek wygrali z Jagiellonią Białystok 1:0 na zakończenie 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mimo zdobycia pierwszych ligowych punktów od... 19 września mistrz Polski pozostał w strefie spadkowej.

Legia pokonała Jagiellonię

Legioniści na siedmiu zakończyli najdłuższą ligową serię porażek od 1936 roku. W tym czasie przegrali też trzy spotkania Ligi Europy, a zwycięstwo odnieśli tylko w Pucharze Polski, ale rywalem był trzecioligowym Świt Skolwin. Zwycięstwo z Jagiellonią Białystok zapewniło Legii pierwsze ligowe punkty pod wodzą trenera Marka Gołębiowskiego. Szkoleniowiec po spotkaniu narzekał jednak na urazy w zespole.

Bardzo cieszę się z pierwszego zwycięstwa w lidze pod moją wodzą. Gratuluję chłopakom, którzy pokazali zaangażowanie i werwę. Lindsay Rose ma złamany nos, Artur Jędrzejczyk złamał obojczyk i czeka go operacja, a Johansson poczuł ból w mięśniu dwugłowym. Dziś lub jutro doktor przeprowadzi badanie USG i będziemy dokładnie wiedzieli czy to naciągnięcie, czy poważniejszy uraz. Mattias jest po mononukleozie, która zrobiła spustoszenie w jego organizmie. Mam nadzieję, że od przyszłego roku będzie dużo lepiej

- powiedział Gołębiowski.

Johansson trafił, a Legia wygrała z Jagiellonią

Jedyny gol padł tuż przed przerwą, a uzyskał go z bliska po rzucie rożnym Mattias Johansson. To pierwsze w barwach Legii trafienie pozyskanego latem szwedzkiego obrońcy. W bramce warszawskiej drużyny po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił Artur Boruc. W ostatniej akcji meczu 41-latek uratował swój zespół od straty gola w sytuacji, kiedy piłkę zgrywał mu głową Kacper Sibicki.

Sytuacja w tabeli Ekstraklasy

Legia - przy dwóch meczach zaległych - ma w dorobku 12 punktów i jest 16. w tabeli. Za nią tylko Warta Poznań - 11 oraz Górnik Łęczna - 9.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0

Bramka: 1:0 Mattias Johansson (45+2).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: ok. 13 tys.