Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Lech ucieka przed Pogonią w PKO BP Ekstraklasie. Derby Poznania dla Kolejorza

Lech Poznań w 16. kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy pokonał 2:0 w derbowym starciu Wartę. Kolejorz umocnił się na pozycji lidera, o trzy punkty wyprzedza Pogoń Szczecin.

Piłkarze Lecha pokonali w derbach Poznania Wartę

Lech Poznań w derbowym spotkaniu z Wartą przeważał od pierwszych minut, co nie mogło dziwić. W niedzielnym meczu mierzył się bowiem lider piłkarskiej Ekstraklasy z drużyną broniącą się przed spadkiem.  Goście na Bułgarskiej bronili się jednak bardzo dobrze i skutecznie, aż do drugiej połowy meczu. W 53. minucie doskonale piłkę w pole karne wrzucił Joel Pereira, a Antonio Milić dobrze dostawił nogę i trybuny stadionu w Poznaniu oszalały ze szczęścia.

Antonio Milić dał Lechowi prowadzenie w derbach

Dziesięć minut później prowadzenie Kolejorza podwyższył szwedzki napastnik Mikael Ishak, a Warta nie była w stanie odwrócić losów meczu. Lech Poznań umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, po zwycięstwie w derbach ma już 35 punktów. Druga jest Pogoń Szczeci (32 pkt), a trzecia Lechia Gdańsk (30 pkt). Warta znajduje się na przeciwnym biegunie - z 11 punktami jest w strefie spadkowej, na 16. pozycji przed Legią Warszawa i Górnikiem Łęczna. Obie te drużyny uzbierały 9 "oczek", ale Legioniści mają dwa mecze zaległe.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0

Bramki: A. Mililć 53', M. Ishak 64'

Źródło: niezalezna.pl