Sensacji na skoczni w Ruce ciąg dalszy. Niedzielny konkurs bez Graneruda i Kobayashiego

Halvor Egner Granerud po raz kolejny nie zakwalifikował się do konkursu Pucharu Świata w Ruce. W niedzielę na skoczni nie zobaczymy również zwycięzcy sobotnich zawodów - Ryoyu Kobayashi miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Najlepszy z polskich skoczków - Piotr Żyła w kwalifikacjach zajął dopiero 18. miejsce.

Halvor Egner Granerud drugi raz z rzędu przepadł w kwalifikacjach
fot. witter.com/HGranerud

Niemiec Karl Geiger został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi - osiągnął doskonałą odległość 143,5 metra. Do zawodów awansowało pięciu Polaków, ale ponownie drużyna prowadzona przez Michala Dolezala nie błyszczała w Finladnii. Piotr Żyła (134,5 m) zajął 18. miejsce, a Kamil Stoch (125,5 m) - który w sobotnim konkursie był ósmy - tym razem uplasował się dopiero na 31. pozycji.

Niedzielne kwalifikacje w Ruce były udane dla Karla Geigera

W niedzielnym konkursie zobaczymy także Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego. Tak samo jak w piątek sztuka zakwalifikowania się do zawodów nie powiodła się liderowi norweskiej kadry. Halvor Egner Granerud z fatalną odległością 106 metrów był dopiero 58.

O sporym pechu może mówić zwycięzca ostatnich zawodów - Ryoyu Kobayashi miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i zabraknie go w konkursie. Japończyk został w hotelu, gdzie przeszedł drugi test - ten dał już wynik negatywny.

Początek drugiego konkursu Pucharu Świata skoczków w Ruce o godzinie 16.15.

 

Źródło: niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Kamil Stoch #Piotr Żyła #Halvor Egner Granerud #Ryoyu Kobayashi

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo