Akcja "Mieszkam w Poznaniu, żyję w Europie" - a na plakacie "Wyborczej"... Amerykanka

W Poznaniu na przystankach autobusowych i w innych miejscach publicznych pojawiły się liczne plakaty reklamowe "Gazety Wyborczej". Pokazana jest na nich uśmiechnięta, "nowoczesna" pani w czapce i z telefonem, której towarzyszy celowo pomijający słowo "Polska" napis "Mieszkam w Poznaniu. Żyję w Europie". Tyle że - jak rozszyfrował jeden z użytkowników portalu Albicla - zdjęcie zostało wzięte z internetowej bazy fotograficznej i przedstawia... Amerykankę.

Wszystko zaczęło się od postu Piotra Lisiewicza, który na Albicli napisał:

Hahaha, tak właśnie wygląda moja szwagierka- leminżyca do potęgi, uważająca się za gwiazdę świata - odpisała Agata, jedna z użytkowniczek serwisu.

W dyskusję włączył się Bartłomiej Sych, który podzielił się z debatującymi na temat zdjęcia następującym odkryciem:

Panie Piotrze, tak się składa, że dziewczyna z tego plakatu nie żyje ani w Poznaniu, ani nawet w Europie. To Amerykanka - napisał, a na dowód zamieścił link do bazy serisu GettyImages, w którym znajdujemy następującą fotografię:

Z opisu zdjęcia dowiadujemy się zaś, że zostało wykonane w... Stanach Zjednoczonych. A więc wykorzystana na plakatach "Wyborczej" pani nie ma ani nic wspólnego z Poznaniem, ani z tak ubóstwianą przez "GW" Europą. 

Chcesz brać udział w podobnych ciekawych dyskusjach? Dołącz do Albicli - portalu społecznościowego Strefy Wolnego Słowa!

 

 Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo